07.12.2018 13:13

Który aktor był najlepszym Robin Hoodem? [WYNIKI SONDY]

w kinach można obejrzeć film "Robin Hood: Początek". W związku z premierą nowej produkcji o Księciu Złodziei postanowiliśmy stworzyć sondę, w której zapytaliśmy czytelników Antyradio.pl o najlepszego odtwórcę tej postaci. Który aktor wygrał?

Taron Egerton (Robin Hood: Początek)
foto: kadr z filmu Robin Hood: Początek

29 listopada 2018 roku odbyła się premiera filmu w reżyserii Otto Bathursta pod tytułem "Robin Hood: Początek". Produkcja z Taronem Egertonem, Jaimie Foxxem, Eve Hewson i Benem Mendelsohnem w rolach głównych rzuca nowe światło na genezę najsłynniejszego banity na świecie.

Postanowiliśmy wykorzystać tę sytuację i zagłębić się w historię filmów poświęconych Robinowi z Loxley. W tym celu stworzyliśmy sondę, w której zadaliśmy pytanie o najlepszego odtwórcę tej słynnej postaci popkultury. Kto wygrał?

Który aktor był najlepszym Robin Hoodem?

Średniowieczna brytyjska legenda o złodzieju, który rabował bogatych, by wspomagać biednych była tak popularna, że pierwszy film o Robin Hoodzie powstał w roku 1908. Od tego czasu pojawiło się kilkadziesiąt produkcji filmowych i telewizyjnych zarówno animowanych, jak i z żywymi aktorami. Postanowiliśmy jednak zawęzić wybór aktorów grających Robin Hooda do 8 najlepszych kinowych Książąt Złodziei w historii kinematografii. Który z nich zajął pierwsze miejsce?

Przechwytywanie

Na ostatnim miejscu podium małe zaskoczenie. Z 13% głosów trzecie miejsce zajął Cary Elwes znany z parodii Mela Brooksa pod tytułem "Robin Hood: Faceci w rajtuzach" z 1993 roku. Drugie miejsce i 18% zdobył Russel Crowe, który zagrał Robin Hooda w filmie Ridleya Scotta z 2010 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się ulubiony Robin Hood Polaków. Chodzi oczywiście o Kevina Costnera, który zagrał banitę w filmie "Robin Hood: Książę złodziei" w reżyserii Kevina Reynoldsa z 1991 roku. Aktor zdobył 54% głosów.

Najmniejszą popularnością (1%) zdobyli Douglas Fairbanks, Patrick Beregin i Sean Connery (3%). Co ciekawe 5% ankietowanych oddało swój głos na Tarona Egertona. Tyle samo otrzymał Errol Flynn, który w krajach angloamerykańskich jest uznawany za archetyp Robin Hooda.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Russell Crowe Robin Hood Taron Egerton