Który aktor był najlepszym Robin Hoodem? [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
07.12.2018 13:13
Który aktor był najlepszym Robin Hoodem? [WYNIKI SONDY] Fot. kadr z filmu Robin Hood: Początek

w kinach można obejrzeć film "Robin Hood: Początek". W związku z premierą nowej produkcji o Księciu Złodziei postanowiliśmy stworzyć sondę, w której zapytaliśmy czytelników Antyradio.pl o najlepszego odtwórcę tej postaci. Który aktor wygrał?

29 listopada 2018 roku odbyła się premiera filmu w reżyserii Otto Bathursta pod tytułem "Robin Hood: Początek". Produkcja z Taronem Egertonem, Jaimie Foxxem, Eve Hewson i Benem Mendelsohnem w rolach głównych rzuca nowe światło na genezę najsłynniejszego banity na świecie.

Postanowiliśmy wykorzystać tę sytuację i zagłębić się w historię filmów poświęconych Robinowi z Loxley. W tym celu stworzyliśmy sondę, w której zadaliśmy pytanie o najlepszego odtwórcę tej słynnej postaci popkultury. Kto wygrał?

Który aktor był najlepszym Robin Hoodem?

Średniowieczna brytyjska legenda o złodzieju, który rabował bogatych, by wspomagać biednych była tak popularna, że pierwszy film o Robin Hoodzie powstał w roku 1908. Od tego czasu pojawiło się kilkadziesiąt produkcji filmowych i telewizyjnych zarówno animowanych, jak i z żywymi aktorami. Postanowiliśmy jednak zawęzić wybór aktorów grających Robin Hooda do 8 najlepszych kinowych Książąt Złodziei w historii kinematografii. Który z nich zajął pierwsze miejsce?

Przechwytywanie

Na ostatnim miejscu podium małe zaskoczenie. Z 13% głosów trzecie miejsce zajął Cary Elwes znany z parodii Mela Brooksa pod tytułem "Robin Hood: Faceci w rajtuzach" z 1993 roku. Drugie miejsce i 18% zdobył Russel Crowe, który zagrał Robin Hooda w filmie Ridleya Scotta z 2010 roku. Na pierwszym miejscu znalazł się ulubiony Robin Hood Polaków. Chodzi oczywiście o Kevina Costnera, który zagrał banitę w filmie "Robin Hood: Książę złodziei" w reżyserii Kevina Reynoldsa z 1991 roku. Aktor zdobył 54% głosów.

Najmniejszą popularnością (1%) zdobyli Douglas Fairbanks, Patrick Beregin i Sean Connery (3%). Co ciekawe 5% ankietowanych oddało swój głos na Tarona Egertona. Tyle samo otrzymał Errol Flynn, który w krajach angloamerykańskich jest uznawany za archetyp Robin Hooda.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.