Który film Stevena Spielberga jest najlepszy? [SONDA]

Kamil Kacperski
21.08.2018 13:35
Który film Stevena Spielberga jest najlepszy? [SONDA] Fot. Sthanlee Mirador/Sipa USA/East News

Steven Spielberg jest jednym z najbardziej docenianych reżyserów wszech czasów. Jego filmy rewolucjonizowały kinematografię. A który z nich jest Waszym zdaniem najlepszy?

Steven Spielberg w 2018 roku skończy 72 lata. W trakcie swojej trwającej ponad pół wieku kariery był reżyserem ponad 40 filmów pełnometrażowych. Zajmował się również pisaniem scenariuszy i produkcją, nie tylko filmów, ale także seriali. Oczywiście nie wszystko spod jego ręki stało się przebojem, ale nie można zaprzeczyć, że jego osoba jest jedną z najważniejszych postaci współczesnego kina, a jego twórczość wciąż stanowi inspirację dla kolejnych pokoleń młodych artystów.

Najlepsze filmy Stevena Spielberga

W związku z tym, że filmografia Spielberga jest tak przepastna, to musimy skupić się na najbardziej znanych i najlepiej ocenianych dziełach reżysera. Trzeba również przyznać, że artysta swoje lata świetności ma już za sobą - dlatego nie spodziewajcie na liście nowych produkcji reżysera, takich jak „Czwarta władza”„ BFG. Bardzo fajny gigant” czy „Player One”.

Lista będzie się składała z klasyków - do wyboru będą produkcje, które wychodziły spod jego ręki od 1975 roku, kiedy pojawił się pierwszy hit komercyjny Spielberga, czyli „Szczęki”. W latach świetności, czyli od 1981 roku, znajdziemy pierwszą część przygód Indiany Jonesa, czyli „Poszukiwaczy zaginionej arki”, familijną opowieść o chłopcu i obcym, czyli „E.T.”, dramat „Kolor purpury”, „Imperium Słońca” i wydany na koniec dekady „Indiana Jones i ostatnia krucjata”.

Lata 90. otwiera przełomowy pod względem efektów specjalnych „Jurassic Park”, który doczekał się do tej pory 5 odsłon, licząc spin-off/sequel „Jurassic World”. Dalej mamy prawdziwe klasyki opowiadające osadzone w czasach II Wojny Światowej, czyli oscarową „Listę Schindlera” i „Szeregowca Ryana”. Ostatnia pozycja przypadła zaś najnowszemu „Złap mnie, jeśli potrafisz”, który pojawił się w kinach w 2002 roku.

Który film Stevena Spielberga jest najlepszy?

Wyniki będziemy zbierali do poniedziałku 27 sierpnia 2018 roku do godziny 12:00. Czas, start!:

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.