Który film Stevena Spielberga jest najlepszy? [WYNIKI SONDY]

Kamil Kacperski
28.08.2018 12:06
Który film Stevena Spielberga jest najlepszy? [WYNIKI SONDY] Fot. Hahn Lionel/ABACA/EAST NEWS

Kilka dni temu zapytaliśmy się Was, które filmy Stevena Spielberga są Waszym zdaniem najlepsze. Zatriumfował „Jurassic Park”? A może „Poszukiwacze zaginionej arki”? Sprawdźcie!

Steven Spielberg w 2018 roku skończy 72 lata. W trakcie swojej trwającej ponad 50 lat kariery, twórca wyreżyserował ponad 40 filmów pełnometrażowych, z których większość była prawdziwymi kinowymi hitami. Zajmował się również pisaniem scenariuszy i produkcją, nie tylko filmów, ale także seriali. Nie można zaprzeczyć, że jego osoba jest jedną z najważniejszych postaci współczesnego kina, a jego twórczość wciąż stanowi inspirację dla kolejnych pokoleń młodych artystów.

W związku z tym, do wyboru daliśmy Wam najlepiej oceniane produkcje reżysera pochodzące z różnych okresów jego długiej i wybitnej kariery. Okazuje się, że najlepiej ocenialiście filmy pochodzące z późniejszych czasów, ponieważ najwięcej głosów łącznie otrzymały produkcje z lat 90. Zacznijmy jednak od końca - ostatnie miejsce zajął „Kolor purpury”, który zdobył zaledwie 2% wszystkich głosów. Następnie ex aequo z wynikiem rzędu 4% zakończyły aż 3 filmy - „E.T.”, „Szczęki” oraz „Imperium Słońca”.

Na miejscu 6. znalazła się produkcja z Leonardo DiCaprio w roli głównej, czyli „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Miejsce 5 i 4 okupują „Jurassic Park” i „Indiana Jones i Ostatnia Krucjata”, które zdobyły po 12% Waszych głosów. Ostatnie miejsce na podium zajęła kręcona w Krakowie „Lista Schindlera”, która pokonała produkcje o dinozaurach i poszukiwaczach przygód zaledwie jednym procentem głosów, zdobywając łącznie 13%. 

Najlepsze filmy Stevena Spielberga

Na srebrny medal zasłużyła pierwsza odsłona przygód Indiany Jonesa, czyli „Poszukiwacze zaginionej arki”, w której Indy musi zmierzyć się z nazistami, którzy poszukują potężnej Arki Przymierza. Artefakt miałby pomóc im w zwyciężeniu wojny, jednak ich plany są skutecznie pokrzyżowane przez dzielnego archeologa granego przez Harrisona Forda. Film zdobył łącznie 14% głosów, więc wyprzedził „Listę Schindlera” zaledwie kilkoma kliknięciami. A który film Spielberga zasłużył na tytuł „najlepszego według czytelników portalu Antyradio.pl”? 

Najlepszy film Stevena Spielberga [RANKING]

  1. Szeregowiec Ryan - 30%
  2. Poszukiwacze zaginionej arki - 14%
  3. Lista Schindlera - 13%
  4. Indiana Jones i ostatnia krucjata - 12%
  5. Park Jurajski - 12%
  6. Złap mnie, jeśli potrafisz - 5%
  7. E.T. - 4%
  8. Imperium słońca - 4%
  9. Szczęki - 4%
  10. Kolor purpury - 2%

spielberg

„Szeregowiec Ryan”! Wojenny film o grupie żołnierzy lądujących w Normandii zdobył zdecydowanie najwięcej głosów, bo aż 30%. Nic dziwnego, niesamowita gra aktorska, wspaniałe zdjęcia Janusza Kamińskiego, przejmująca muzyka Johna Williamsa i kunszt reżyserski Stevena Spielberga dają fantastyczne połączenie. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.