28.08.2018 12:06

Który film Stevena Spielberga jest najlepszy? [WYNIKI SONDY]

Kilka dni temu zapytaliśmy się Was, które filmy Stevena Spielberga są Waszym zdaniem najlepsze. Zatriumfował „Jurassic Park”? A może „Poszukiwacze zaginionej arki”? Sprawdźcie!

Steven Spielberg
foto: Hahn Lionel/ABACA/EAST NEWS

Steven Spielberg w 2018 roku skończy 72 lata. W trakcie swojej trwającej ponad 50 lat kariery, twórca wyreżyserował ponad 40 filmów pełnometrażowych, z których większość była prawdziwymi kinowymi hitami. Zajmował się również pisaniem scenariuszy i produkcją, nie tylko filmów, ale także seriali. Nie można zaprzeczyć, że jego osoba jest jedną z najważniejszych postaci współczesnego kina, a jego twórczość wciąż stanowi inspirację dla kolejnych pokoleń młodych artystów.

W związku z tym, do wyboru daliśmy Wam najlepiej oceniane produkcje reżysera pochodzące z różnych okresów jego długiej i wybitnej kariery. Okazuje się, że najlepiej ocenialiście filmy pochodzące z późniejszych czasów, ponieważ najwięcej głosów łącznie otrzymały produkcje z lat 90. Zacznijmy jednak od końca - ostatnie miejsce zajął „Kolor purpury”, który zdobył zaledwie 2% wszystkich głosów. Następnie ex aequo z wynikiem rzędu 4% zakończyły aż 3 filmy - „E.T.”, „Szczęki” oraz „Imperium Słońca”.

Na miejscu 6. znalazła się produkcja z Leonardo DiCaprio w roli głównej, czyli „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Miejsce 5 i 4 okupują „Jurassic Park” i „Indiana Jones i Ostatnia Krucjata”, które zdobyły po 12% Waszych głosów. Ostatnie miejsce na podium zajęła kręcona w Krakowie „Lista Schindlera”, która pokonała produkcje o dinozaurach i poszukiwaczach przygód zaledwie jednym procentem głosów, zdobywając łącznie 13%. 

Najlepsze filmy Stevena Spielberga

Na srebrny medal zasłużyła pierwsza odsłona przygód Indiany Jonesa, czyli „Poszukiwacze zaginionej arki”, w której Indy musi zmierzyć się z nazistami, którzy poszukują potężnej Arki Przymierza. Artefakt miałby pomóc im w zwyciężeniu wojny, jednak ich plany są skutecznie pokrzyżowane przez dzielnego archeologa granego przez Harrisona Forda. Film zdobył łącznie 14% głosów, więc wyprzedził „Listę Schindlera” zaledwie kilkoma kliknięciami. A który film Spielberga zasłużył na tytuł „najlepszego według czytelników portalu Antyradio.pl”? 

Najlepszy film Stevena Spielberga [RANKING]

  1. Szeregowiec Ryan - 30%
  2. Poszukiwacze zaginionej arki - 14%
  3. Lista Schindlera - 13%
  4. Indiana Jones i ostatnia krucjata - 12%
  5. Park Jurajski - 12%
  6. Złap mnie, jeśli potrafisz - 5%
  7. E.T. - 4%
  8. Imperium słońca - 4%
  9. Szczęki - 4%
  10. Kolor purpury - 2%

spielberg

„Szeregowiec Ryan”! Wojenny film o grupie żołnierzy lądujących w Normandii zdobył zdecydowanie najwięcej głosów, bo aż 30%. Nic dziwnego, niesamowita gra aktorska, wspaniałe zdjęcia Janusza Kamińskiego, przejmująca muzyka Johna Williamsa i kunszt reżyserski Stevena Spielberga dają fantastyczne połączenie. 

Kamil Kacperski
Tagi: Steven Spielberg