Który film jest najstraszniejszym horrorem roku? Naukowcy przeprowadzili badania i wyłonili zwycięski tytuł

Sergiusz Kurczuk
22.08.2018 15:33
Który film jest najstraszniejszym horrorem roku? Naukowcy przeprowadzili badania i wyłonili zwycięski tytuł Fot. kadry z filmów Dziedzictwo. Hereditary, Ciche miejsce, The Lodgers. Przeklęci i Slender Man

Naukowcy przebadali widzów podczas seansów tegorocznych horrorów, w celu wyłonienia najstraszniejszego filmu. Która produkcja przeraziła najbardziej? 

Rok 2017 przyniósł prawdziwy renesans gatunku, jakim jest horror. Takie tytuły jak „Uciekaj!” i kinowa wersja „To” sprawiły, że producenci i widzowie zaczęli patrzeć przychylniejszym okiem na nowe propozycje twórców kina grozy. Na początku 2018 roku świat obiegła wieść, że „Dziedzictwo. Hereditary” to jedna z najstraszniejszych produkcji od czasów „Egzorcysty”. Świetnie radził sobie również film „Ciche miejsce”. Pojawiły się również nieudane tytuły pokroju „Slender Mana”. Jednak, który z nich przerażał najbardziej? Na to pytanie odpowiedzieli naukowcy.

Najstraszniejszy horror 2018 roku - który tytuł przeraził widzów? 

Jak donosi serwis movieweb.com, studio A24 odpowiadające między innymi za „Lady Bird”, „Moonlight”, „The Florida Project”, „The Lobster”, „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”, „Ex Machina” i „Dziedzictwo. Hereditary”, postanowiło zlecić naukowcom zbadanie, który horror 2018 roku wywołuje w widzach największy lęk. W tym celu wybrano grupę 20 osób, którym mierzono tętno za pomocą Apple Watch podczas seansów tegorocznych filmów kina grozy. Po wielu obliczeniach specjaliści wykazali, że największe przerażenie budziło „Dziedzictwo. Hereditary”. Zwykły poziom tętna u zdrowego człowieka utrzymuje się między 60 a 80 uderzeniami serca na minutę. Podczas seansu najnowszej produkcji Ari Astera, tętno podnosiło się nawet do 160 uderzeń na minutę, a więc przekroczyło normę dwukrotnie. Potwierdza to poniższy wykres. 

Najstraszniejszy horror 2018 roku Fot. foto: Studio A24

Oczywiście grupa 20 osób to dość mały przedział badanych, ale wyniki potwierdzają dość wysokie noty recenzentów i wynik, jakim „Dziedzictwo. Hereditary” może się pochwalić na serwisie Rotten Tomatoes.

Oczywiście film Astera mogą zdetronizować inne tytuły, które nie zdążyły się jeszcze ukazać. Już niedługo fani horrorów będą się mogli rozkoszować między innymi remakiem „Suspirii”, nową częścią „Halloween” czy spinn-offem „Obecności” pod tytułem „Zakonnica”. Czy któryś z tych tytułów zdoła przebić „Dziedzictwo. Hereditary”?

Jeśli lubicie się bać, koniecznie sprawdźcie listę TOP 10 najstraszniejszych horrorów wszech czasów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.