Który film o superbohaterskiej genezie jest najbardziej dochodowy w historii? Odpowiedź zaskakuje

Natalia Hluzow
03.11.2017 14:20
Który film o superbohaterskiej genezie jest najbardziej dochodowy w historii? Odpowiedź zaskakuje Fot. kadry z wideo

Nie jest to „Batman: Początek” ani „Iron Man” i zdecydowanie nie jest to „X-Men Geneza: Wolverine”. A zatem, który z filmów o superbohaterskich początkach może pochwalić się najwyższymi zyskami?

Choć Bruce Wayne i Tony Stark uchodzą za największych milionerów w superbohaterskim świecie, a ich heroiczne wcielenia – Batman i Iron Man – należą do najbardziej uwielbianych przez fanów, to nie ich filmowe początki znalazły się na zarobkowym szczycie filmów opowiadających „origin stories”.

Jak donosi Forbes, dochody o wysokości 821,74 milionów dolarów i pierwsze miejsce na liście debiutujących w solowym filmie superbohaterów osiągnęła... Wonder Woman! Mimo, iż po rozczarowaniu, jakie zafundowali nam twórcy „Batman v Superman”, mało kto liczył na sukces „Wonder Woman”, superbohaterka dowiodła swojej wielkości nie tylko rozbijając bank, ale i stając w wyścigu o nominacje do Oscara.

Dotychczas pierwsza pozycja w tym zestawieniu należała do „Spider-mana” z 2002 roku, który łącznie zarobił 821,7 milionów dolarów. Za amazońską księżniczką i chłopakiem z Queens plasuje się teraz „Deadpool”, którego całkowite dochody oblicza się na 801 milionów dolarów.

Pamiętajmy jednak, że w przytaczanym raporcie chodzi tylko i wyłącznie o „origin stories”, a więc o filmy, które wyjaśniają genezę superbohaterów i opowiadają o początkach ich działalności. Filmem superbohaterskim, który przyniósł najwyższe dochody w historii całego gatunku, wciąż pozostaje niepokonana produkcja Marvela z 2012 roku – „Avengers” w reżyserii Jossa Whedona, który zarobił łącznie 1 519 480 000 dolarów (w uproszczeniu – ponad 1,5 miliarda). Patrząc na to, że zgromadził wówczas wszystkich najważniejszych superbohaterów Marvela, trudno dziwić się takiemu wynikowi. Warto jednak zauważyć, że Wonder Woman filmem o swoich początkach pokonała każdego z nich z osobna (Iron Mana, Thora, Kapitana Amerykę i Hulka).

wonder woman 2 Fot. foto: kadr z wideo

Na kolejny film poświęcony mocarnej „Wonder Woman” będziemy musieli poczekać do 13 grudnia 2019 roku, jednak Gal Gadot w roli księżniczki Diany zobaczymy już niebawem. Od 17 listopada 2017 roku będzie można ją podziwiać jako jednego z członków „Ligii Sprawiedliwości”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.