Który film o superbohaterskiej genezie jest najbardziej dochodowy w historii? Odpowiedź zaskakuje

Natalia Hluzow
03.11.2017 14:20
Który film o superbohaterskiej genezie jest najbardziej dochodowy w historii? Odpowiedź zaskakuje Fot. kadry z wideo

Nie jest to „Batman: Początek” ani „Iron Man” i zdecydowanie nie jest to „X-Men Geneza: Wolverine”. A zatem, który z filmów o superbohaterskich początkach może pochwalić się najwyższymi zyskami?

Choć Bruce Wayne i Tony Stark uchodzą za największych milionerów w superbohaterskim świecie, a ich heroiczne wcielenia – Batman i Iron Man – należą do najbardziej uwielbianych przez fanów, to nie ich filmowe początki znalazły się na zarobkowym szczycie filmów opowiadających „origin stories”.

Jak donosi Forbes, dochody o wysokości 821,74 milionów dolarów i pierwsze miejsce na liście debiutujących w solowym filmie superbohaterów osiągnęła... Wonder Woman! Mimo, iż po rozczarowaniu, jakie zafundowali nam twórcy „Batman v Superman”, mało kto liczył na sukces „Wonder Woman”, superbohaterka dowiodła swojej wielkości nie tylko rozbijając bank, ale i stając w wyścigu o nominacje do Oscara.

Dotychczas pierwsza pozycja w tym zestawieniu należała do „Spider-mana” z 2002 roku, który łącznie zarobił 821,7 milionów dolarów. Za amazońską księżniczką i chłopakiem z Queens plasuje się teraz „Deadpool”, którego całkowite dochody oblicza się na 801 milionów dolarów.

Pamiętajmy jednak, że w przytaczanym raporcie chodzi tylko i wyłącznie o „origin stories”, a więc o filmy, które wyjaśniają genezę superbohaterów i opowiadają o początkach ich działalności. Filmem superbohaterskim, który przyniósł najwyższe dochody w historii całego gatunku, wciąż pozostaje niepokonana produkcja Marvela z 2012 roku – „Avengers” w reżyserii Jossa Whedona, który zarobił łącznie 1 519 480 000 dolarów (w uproszczeniu – ponad 1,5 miliarda). Patrząc na to, że zgromadził wówczas wszystkich najważniejszych superbohaterów Marvela, trudno dziwić się takiemu wynikowi. Warto jednak zauważyć, że Wonder Woman filmem o swoich początkach pokonała każdego z nich z osobna (Iron Mana, Thora, Kapitana Amerykę i Hulka).

wonder woman 2 Fot. foto: kadr z wideo

Na kolejny film poświęcony mocarnej „Wonder Woman” będziemy musieli poczekać do 13 grudnia 2019 roku, jednak Gal Gadot w roli księżniczki Diany zobaczymy już niebawem. Od 17 listopada 2017 roku będzie można ją podziwiać jako jednego z członków „Ligii Sprawiedliwości”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.