23.11.2018 16:08

Który film z Margot Robbie jest najlepszy? [SONDA]

Australijska aktorka jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na świecie, a jej filmy (w większości) stają się przebojami wśród publiczności i krytyków. Ale który z nich jest najlepszy?

Margot Robbie
foto: AFP/EAST NEWS

Większość mainstreamowej publiczności poznała Margot Robbie dzięki filmowi "Wilk z Wall Street", gdzie kobieta zagrała drugą żonę Jordana Belforda (Leonardo DiCaprio) o imieniu Naomi. Od tamtego czasu jej kariera rozwinęła się w bardzo szybkim tempie - aktorka zagrała w takich hitach komercyjnych, jak "Suicide Squad", czy "Tarzan: Legenda". Nie stroniła również od mniejszych produkcji - Robbie wcieliła się w łyżwiarkę Tonyę Harding w filmie biograficznym "Jestem najlepsza. Ja, Tonya" czy dramacie "Maria, królowa Szkotów", w którym zagrała kolejną prawdziwą postać, królową Elżbietę I. 

Obecnie aktorka współpracuje z Quentinem Tarantino w filmie "Once Upon a Time in Hollywood", które opowie historię dwóch aktorów (DiCaprio i Brad Pitt) mieszkających w Los Angeles z przełomu lat 60. i 70. Robbie wcieli się w Sharon Tate, byłą żonę Romana Polańskiego, którą zamordowali wyznawcy Charlesa Mansona. W rolę polskiego reżysera wcieli się Rafał Zawierucha. Oprócz tego zobaczymy ją również w "Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)", gdzie po raz kolejny wcieli się w postać Harley Quinn. Antybohaterce DC użyczy też głosu w filmie "Lego Przygoda 2". 

Najlepsze filmy z Margot Robbie 

Nie można również nie wspomnieć o tym, że mimo niezbyt imponującego doświadczenia w branży, Robbie ma już na koncie nominacje do Oscara w kategorii najlepszej kobiecej roli pierwszoplanowej za "Jestem najlepsza. Ja, Tonya". Aktorka uległa jednak Frances McDormand, która wystąpiła w filmie "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". 

Australijka występowała w filmach z Willem Smithem, Leonardo DiCaprio, Domnhallem Gleesonem, Ryanem Goslingiem, Bradem Pittem, Stevem Carellem, Chrisem Pinem, czy Saoirse Ronan. Lista jest naprawdę imponująca i aż ciężko uwierzyć, że osiągnięcie takiego sukcesu zajęło jej właściwie tylko 5 lat (od premiery "Wilka z Wall Street"). A teraz pytanie do Was - który film z Margot Robbie uważacie za najlepszy?

W jakich filmach wystąpiła Margot Robbie?

Głosy będziemy zbierali do piątku 30 listopada 2018 roku. Dzięki temu, że jej filmografia nie jest bardzo przepastna, do wyboru macie właściwie każdy film z udziałem Margot Robbie. Który z nich jest najlepszy? To już zależy od Was!

Który film z Margot Robbie jest najlepszy?

Kamil Kacperski
Tagi: Margot Robbie