Który film z Sylvestrem Stallone'em jest najlepszy? [SONDA]

Kamil Kacperski
21.11.2018 16:10
Który film z Sylvestrem Stallone'em jest najlepszy? [SONDA] Fot. Barry Wetcher/Everett Collection/East News

Sly za parę dni powróci na ekrany wraz z premierą filmu "Creed II", w którym po raz 8. wystąpi w roli Rocky'ego. A który film z jego udziałem jest najlepszy?

Sylvester Stallone rozpoczął swoją karierę w 1969 roku w filmie "The Square Root". Przez kilka lat występował w rolach gościnnych, jako statysta lub aktor porno - w 1970 roku zagrał "włoskiego ogiera" w filmie "The Party at Kitty and Stud's". Prawdziwy przełom przyszedł dopiero w 1976 roku, kiedy Sly wystąpił w "Rockym", do którego napisał również scenariusz. Opowieść o bokserze, który wykorzystuje swoją szansę i staje się bohaterem dla milionów ludzi okazał się być hitem i przyniósł Stallone'owi nominacje do Oscara w kategoriach: "Najlepszy aktor pierwszoplanowy" oraz "Najlepszy scenariusz oryginalny".

Od tamtego momentu jego życie zawodowe ruszyło z kopyta, a sam Stallone praktycznie z miejsca stał się jedną z największych gwiazd filmowych w historii. Rocky stał się zaś jednym z najbardziej lubianych bohaterów fikcyjnych na świecie. Sly zagrał boksera już ośmiokrotnie (premiera "Creeda II" odbędzie się 23 listopada 2018 roku). Po "Rockym", jego drugą najbardziej znaną kreacją aktorską jest John Rambo, weteran wojny w Wietnamie, którego Stallone zagrał do tej pory 4 razy. Trwają jednak pracę nad 5. odsłoną serii, której premiera odbędzie się w 2019 roku.

Najlepsze filmy z Sylvestrem Stallone'em

Aktor ma na koncie również występy w nieco "lżejszych produkcjach". W 2017 roku zagrał kosmicznego pirata w "Strażnikach Galaktyki 2", na początku XXI wieku wystąpił w roli złoczyńcy Sebastiana "Toymakera" w produkcji "Mali Agenci 3-D", czy "Stój, bo mamuśka strzela". Sylvester Stallone przyznał po latach, że to najgorszy film w którym kiedykolwiek wystąpił. Nie można również zapomnieć o "Niezniszczalnych", czyli serii filmów akcji balansującej na granicy pastiszu, w których Sly wraz z kolegami po fachu urządzają prawdziwą rozpierduchę. Filmy nie były wielkimi przebojami, nie zdobyły też bardzo przychylnych ocen od krytyków, zebrały jednak rzeszę fanów, którzy uwielbiają nawiązania do produkcji z przeszłości i rubaszny humor obecny w "Niezniszczalnych". 

Stallone nigdy nie zachwycał swoimi umiejętnościami aktorskimi - już od czasów Rocky'ego widać było, że najlepiej wypada w rolach dla niego naturalnych. Takich, w których gra twardziela o dobrym sercu. I to właśnie z takich filmów go najlepiej zapamiętamy. My już przygotowaliśmy naszą listę 10 najlepszych filmów ze Stallone'em, ale jesteśmy ciekawi, jakie produkcje wybierzecie Wy.

Które filmy Stallone'a są najlepsze?

Dlatego mamy pytanie do Was - który z filmów z Sylvestrem Stallone'em jest według Was najlepszy? Przygotowaliśmy dla Was 15 propozycji, a żeby zapobiec dominacji Rocky'ego i Rambo na liście, do wyboru są tylko pierwsze części tych serii (to również one są najlepiej ocenianymi filmami z obydwóch franczyz).

Zapraszamy do udziału w naszej sondzie. Głosowanie potrwa do środy 28 listopada 2018 roku.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.