Który z filmów DCEU zaliczył najgorszy weekend otwarcia w box-office? Odpowiedź was zaskoczy

10.02.2020 15:46
Który z filmów DCEU zaliczył najgorszy weekend otwarcia w box-office? Odpowiedź was zaskoczy Fot. materiały prasowe Warner Bros.

Który film wchodzący w skład kinowego uniwersum DC cieszył się dotąd najmniejszą popularnością?

Sukces finansowy to jeden z najważniejszych aspektów dla filmowych twórców. Nic zatem dziwnego, że śledzenie wyników w box-office to tak popularny proceder, w końcu to finansowe wyniki dają nam najlepszy obraz zainteresowania, jakim cieszy się dana produkcja. Filmy wchodzące w skład DC Universe nigdy nie mogły narzekać na brak zainteresowania. Jedne z nich radziły sobie jednak na tym polu znacznie lepiej niż inne. Który film DCEU przyciągnął dotąd najmniej zainteresowanych tuż po premierze?

Który z filmów DCEU zaliczył najgorszy weekend otwarcia w box-office?

Ku niemałemu zaskoczeniu, najmniejszą liczbą sprzedanych biletów, przekładającą się na najsłabszy finansowy wynik, pożalić się może najnowszy film z uniwersum - "Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)". Wynik ten dziwi, ponieważ odgrywana przez Margot Robbie postrzelona Harley Quinn zawsze cieszyła się olbrzymią popularnością, a na sam film (z pozoru) czekało wiele osób. Produkcja zarobiła jednak "zaledwie" 33.2 miliona dolarów w weekend otwarcia. 

Dla porównania, "Suicide Squad", w którym debiutowała Harley, zarobił w pierwszy weekend 135.1 miliona dolarów"Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości" zarobił w tym czasie 170.1 miliona dolarów, zaś "Liga sprawiedliwości" - 94 miliony dolarów. Czyżby zainteresowanie filmami DC Universe słabło?

Przeczytaj także

Mimo słabego wyniku finansowego, "Birds od Prey" może się pochwalić naprawdę ciepłym przyjęciem przez odbiorców. Film zrobił furorę wśród publiczności, a krytycy nie szczędzą pochwał. 

Zobacz też: "Birds of Prey" z pierwszymi reakcjami. "To bardziej Tarantino, niż film komiksowy" 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.