Których złoczyńców możemy się spodziewać w 4. części "Thora"?

18.07.2019 12:20
Których złoczyńców możemy się spodziewać w 4. części "Thora"? Fot. " Paramount Pictures / Marvel Ente/Collection Christophel/East New

To już pewne - powstanie "Thor 4". Pozostaje zatem pytanie, z kim tym razem zmierzy się bóg piorunów? Przedstawiamy listę 8 potencjalnych kandydatów.

Wiadomość o tym, że powstanie 4. część przygód Thora ucieszyła fanów Marvela. Zwłaszcza, że za film odpowiadać będzie twórca "Ragnaroku" - Taika Waititi. Szczegóły związane z produkcją jeszcze nie są znane. Może się to jednak zmienić podczas Comic-Conu w San Diego, który odbędzie się w dniach 18-21 lipca 2019 roku. W oczekiwaniu na nowe informacje postanowiliśmy sporządzić listę potencjalnych kandydatów na filmowego złoczyńcę.

"Thor 4" - kto może wystąpić w roli czarnego charakteru?

Jak wiadomo, każdy bohater potrzebuje godnego przeciwnika. Thor Odinson zmierzył się do tej pory (w solowych produkcjach) z własnym bratem Lokim, złowieszczym Malekithem, Grandmasterem oraz boginią śmierci Helą. Z kim stanie do walki tym razem? Oto lista 8 potencjalnych kandydatów.

1. Enchantress

Enchantress to postać, którą fani Marvela od lat chcieli ujrzeć na wielkim ekranie. Zniewalająco piękna i potężna czarodziejka, z obsesją na punkcie Thora. Wielokrotnie próbowała zdobyć jego względy, uciekając się do magii oraz posyłania jego śladem niezliczonej ilości złoczyńców. Jednak, choć część komiksów skupia się wokół jej uczuć względem boga piorunów, nie może umknąć naszej uwadze fakt, jak inteligentną i przebiegłą istotą jest Enchantress. To kobieta zdolna do wszystkiego.

2. Ulik

Choć Ulik nigdy nie stanowił dużego zagrożenia dla Odinsona, jest to postać o gigantycznym potencjale. Silny, niemalże jak sam Thor, skalny troll to jeden z najbardziej śmiercionośnych wojowników we wszystkich Dziewięciu Królestwach. Jako odwieczny rywal Thora, Ulik mógłby się sprawdzić w roli podobnej do Skurge'a w "Ragnaroku".

3. Gorr Rzeźnik Bogów

Głównym celem Gorra było unicestwienie każdego z bogów we wszechświecie. I prawie mu się to udało. To on był tym, który przekonał Thora, że nie jest godzien dzierżenia Mjølnira. Gorr Rzeźnik Bogów jest postacią mroczną, z ogromną ilością materiału źródłowego, z którego skorzystać mógłby Waititi. 

4. Mangog

Mangog to jeden z najpotężniejszych złoczyńców, jakich spotykamy na kartach komiksów Marvela. Narodzony z nienawiści biliona bilionów Vanów, zdolny był stawić czoła samemu Odynowi. Nie pragnął niczego innego, jak unicestwić Wszechojca oraz całą jego rodzinę.

Przeczytaj także

5. Mefisto

Choć Mefisto nie zalicza się w poczet najsłynniejszych przeciwników Thora, ich ścieżki wielokrotnie się krzyżowały. Co więcej, chyba nadszedł w końcu czas, by Kinowe Uniwersum Marvela wprowadziło w swoje szeregi własną wersję diabła. A oglądanie jego starcia z Odinsonem byłoby interesującym przeżyciem.

6. Wrecking Crew

Pomysł starcia Thora z grupką kryminalistów o nadludzkich mocach wydaje się intrygujący. Stanowiłoby to sporą odmianę od tego, co widzieliśmy w poprzednich odsłonach "Thora", a już zwłaszcza w "Ragnaroku".

Foto: Marvel Comis/Marvel Adventures: The Avengers Vol 125

7. The Serpent

Cul Borson, czyli asgardzki bóg strachu, uwięziony wieku temu przez samego Odyna, miałby teraz świetną szansę na powrót i poszukiwanie zemsty. W końcu Odyn nie żyje, Asgard został zniszczony, a Thor wciąż jest w rozsypce. I choć jego historia oraz zdolność przemiany w gigantycznego węża, mogą się wydawać zbyt podobne do tego, co widzieliśmy w "Ragnaroku", wierzymy, że Taika Waititi odpowiednio wykorzystałby potencjał tej postaci.

Foto: Marvel Comics Fot. Foto: Marvel Comics

8. Ares

Jeśli Marvel Studios naprawdę planuje wprowadzenie do swojego uniwersum Dark Avengers, zapoznanie widzów z postacią Aresa byłoby dobrym posunięciem. I to im szybciej, tym lepiej. A "Thor 4" stanowi do tego doskonałą okazję. Byłoby ciekawie, ponownie ujrzeć Thora w starciu z innym bogiem, który co więcej, stara się udowodnić, że jest najpotężniejszym z nich wszystkich.

Zobacz też: Poznaliśmy daty premier filmów Marvel Studios z Fazy 4. Jakich herosów zobaczymy?

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.