23.03.2017 10:44

Kultowa manga ożywa w zwiastunie aktorskiego „Death Note'a”

Netflix ni z tego, ni z owego udostępnił pierwszy zwiastun adaptacji słynnej mangi Tsugumi Ohby oraz Takeshiego Obaty. Zobaczcie jak prezentuje się aktorski „Death Note”.

Kultowa manga ożywa w zwiastunie aktorskiego „Death Note'a”
foto: kadr z wideo

To nie pierwszy raz, kiedy manga doczekała się przeniesienia na ekran z prawdziwymi aktorami. W 2006 roku powstał japoński „Death Note: Ostatnie imię”, zaś dekadę później mogliśmy oglądać, także pochodzący z Kraju Kwitnącej Wiśni, „Death Note: Light Up The New World”. Netflix ma jednak dla nas podejście w amerykańskim wydaniu, za którym stoi Adam Wingard, który dostarczył już „Gościa” oraz „Blair Witch”.

„Death Note” opowiada historię licealisty, Lighta Turnera (w oryginale Light Yagami), który wchodzi w posiadanie nadnaturalnego notatnika Boga Śmierci. Jeżeli właściciel zapisze na jego kartach czyjeś imię i nazwisko, to ta osoba umrze. Mając taką moc bohater zaczyna posyłać do piachu tych, którzy jego zdaniem nie są godni tego, aby stąpać po ziemi.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów, jak Nat Wolff, Margaret Qualley, Lakeith Stanfield, Paul Nakauchi, Shea Whigham oraz Willem Dafoe, choć ostatni z wymienionych podłożył akurat głos Ryukowi. Film zadebiutuje na platformie Netflix 25 sierpnia 2017 roku. Zobaczcie pierwszą zapowiedź nowego dzieła Adama Wingarda:

Reżyser mówiąc o swoim filmie porównał go do trylogii o Batmanie Christophera Nolana:

"

Myślę, że anime zasługuje na takie samo traktowanie, jakie komiksy dostały od Christophera Nolana. Kluczem jest odbieganie od stylu pokazanego w zeszytach, a zamiast tego postarać się przedstawić historię w bardziej wypośrodkowany sposób. „Death Note” będzie moim najbardziej szalonym filmem. Sprawi, że „Gość” będzie wyglądać konwencjonalnie. "

Producenci filmu, Roy Lee i Dan Lin, tak opisali „Death Note'a”:

"

Nasza wizja zawsze sprowadzała się do tego, żeby wprowadzić tę urzekającą historię na ekran tak, aby ukazać mrok i tajemniczość świata przedstawionego. Talent i różnorodność naszej obsady, scenarzystów i producentów odzwierciedla naszą chęć pozostania wiernymi wobec moralnego wydźwięku historii. "

Scenariusz do filmu napisali Vlas Parlapanides, Jeremy Slater i Charley Parlapanides.

Jak Ci się podoba zapowiedź „Death Note'a”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Death Note