29.03.2016 12:18

Kup kurtkę Harrisona Forda z „Gwiezdnych wojen”

Fikcyjne postacie potrafią imponować bardziej niż rzeczywiści ludzie. Nic więc dziwnego, że chcemy je naśladować, wyglądać tak jak one. Fani „Gwiezdnych wojen” z pewnością z ochotą przywdzieliby kurtkę Hana Solo... a jest to możliwe.

Kup kurtkę Harrisona Forda z „Gwiezdnych wojen”
foto: ifonly.com

Cosplay, czyli zjawisko mające korzenie w japońskiej kulturze, które polega na przebieraniu się za bohaterów z mangi, anime, gier komputerowych czy filmów. Niektórzy w tej sztuce potrafią pójść na całość i upodobnić się do ulubionych postaci na tyle, że przypominają ich lustrzane odbicie. Zabawa idealna na różnego rodzaju konwenty i podobne imprezy, ale nie na co dzień.

Co innego założyć gustowną skórzaną kurtkę, która wcześniej spoczywała na ramionach Harrisona Forda na planie „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy”. Pokazanie się w czymś takim na ulicy nie będzie już przyciągać zdziwionych spojrzeń, a raczej te wyrażające podziw i zachwyt. Co więcej kurtka posiada od wewnętrznej strony podpis odtwórcy roli pilota Sokoła Millenium. Zresztą sami zobaczcie jak wygląda ten unikatowy, jedyny w swoim rodzaju przedmiot:

7076_harrison_jacket_1

Czas na zakup kurtki macie do 11 kwietnia 2016 roku. Najwyższa oferta w aukcji wynosi obecnie 32 tysiące dolarów. Uzyskana kwota zostanie przeznaczona na cele charytatywne, dokładniej na centrum FACES przynależące do uniwersytetu Nowego Jorku, które zajmuje się badaniami nad lekarstwem na epilepsję.

Dlaczego akurat taki cel? 25-letnia córka Harrisona Forda, Georgia, cierpi właśnie na epilepsję i to od najmłodszych lat. Aktor wyznał, że na samym początku jej choroba została błędnie zdiagnozowana i zostały jej przypisane lekarstwa na migrenę. Dopiero jak była nastolatką lekarze właściwie rozpoznali jej dolegliwość. Ford znalazł obecnego lekarza córki właśnie w centrum FACES. Od kiedy jest ona pod opieką dr Orrina Devinsky'ego nie miała ataku od 8 lat.

Aktor wyznał, że doskonale rozumie cierpienie chorych na epilepsję i pragnie swoim darem pomóc im w rozpoczęciu normalnego życia:

"

Wiesz, jak to wpływa na ich życie, ich przyszłość, możliwości i rozpaczliwie pragniesz znaleźć sposób, aby przynieść im ulgę. Chcesz dać im możliwość na to, żeby wiedli wygodne i efektywne życie. Jeżeli ukochana przez ciebie osoba cierpi na tę chorobę, to jest to dewastujące uczucie. "

Oznacza to, że słynnej kurtki nie zobaczymy w filmie o młodym Hanie Solo. Obecnie o rolę walczy trójka aktorów - Alden Ehrenreich, Jack Reynor i Taron Egerton. Wcześniej o angaż starał się też Miles Teller, jednak jego kandydatura została odrzucona przez Phila Lorda i Chrisa Millera, twórców obrazu.

Zalicytujecie kurtkę Harrisona Forda?

Robert Skowronski
Tagi: Star Wars Harrison Ford