Kurt Russell stwierdził, że aktorzy są błaznami i nie powinni rozmawiać o polityce
20.11.2020 12:43
Kurt Russell stwierdził, że aktorzy są błaznami i nie powinni rozmawiać o polityce Fot. Michael Gibson/Everett Collection/East News

Kurt Russell określił aktorów "nadwornymi błaznami", którzy nie powinni się mieszać w politykę. Według niego głoszenie swoich poglądów odziera widzów z możliwości postrzegania artystów jako postaci, które grają. 

Kurt Russell sam siebie określa "hardcore'owym libertarianinem" (podobnie jak np. twórcy "South Park", czyli Matt Stone i Trey Parker), co kilka lat teamu wywołało spore zamieszanie, gdy potępił zwolenników wprowadzenia kontroli broni w USA i związku sprawy z terroryzmem. Od tamtego czasu chyba przemyślał sprawę, ponieważ w rozmowie z New York Times stwierdził, iż aktorzy "powinni unikać wypowiadania się na tematy polityczne, by wciąż mogli być postrzegani przez widzów jako postaci, które grają".

Kurt Russell nazywa aktorów błaznami

Aktor promuje swój najnowszy film "Christmas Chronicles 2" Netfliksa. Z rej okazji udzielił wywiadu wspomnianemu NYT, gdzie powiedział:

Nie ma powodu, dla którego ludzie rozrywki nie mogą się edukować, niezależnie od tematu. Ale co jest w tym wszystkim smutne, to moim zdaniem tracą wtedy status nadwornego błazna. A ja jestem właśnie nadwornym błaznem. Urodziłem się po to, by nim być.

Kurt Russell
Polecamy

Aktor kontynuował swój ciekawy punkt widzenia, rozrysowując swoje porównanie:

Nadworny błazen był jedyną osobą na świecie, która mogła wejść do zamku i naśmiewać się z króla, oczywiście bez przesady. Moim zdaniem to była duża i ważna część większości kultur w naszej historii i moim zdaniem ona powinna zostać i w naszych czasach.

Zobacz także

Cóż, z jednej strony mogłoby się wydawać, że właśnie dlatego aktorzy powinni wypowiadać się na ważne tematy, skoro mają posłuch u samych królów. Nie zgadza się z tym do końca Kurt Russell, który wyjaśnił, że nie do końca na tym polega rola "nadwornego błazna":

Jeśli o mnie chodzi, to powinieneś się nie wypowiadać na wrażliwe tematy, jeśli wciąż chcesz, by widzowie mogli cię postrzegać jako postać filmową.

Kurta Russella będziemy mogli zobaczyć w filmie "Christmas Chronicles 2", który jest już dostępny na Netfliksie.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.