02.08.2018 12:08

Kurtka Hana Solo z „Imperium kontratakuje” trafi na aukcję. Jest wyceniana na milion funtów

Bezcenna pamiątka z planu piątego epizodu „Gwiezdnych wojen” trafi na aukcję. Walka majętnych fanów kosmicznej sagi z pewnością będzie zacięta.

Kurtka Hana Solo z „Imperium kontratakuje” trafi na aukcję. Jest wyceniana na milion funtów
foto: © Lucas film / walt Disney/Collection Christophel/EAST NEWS

Prop Store, dom aukcyjny z Londynu wystawi na licytację kilka bardzo rzadkich pamiątek z sagi „Gwiezdne wojny”. Wśród nich będą między innymi miecz świetlny Luke’a Skywalkera z „Powrotu Jedi” oraz dwa hełmy szturmowców – jeden z „Nowej nadziei” i drugi z „Ostatnich Jedi”.

Kurtka Hana Solo na aukcji

Najwięcej emocji budzi jednak oryginalna kurtka, w której Harrison Ford występował jako Han Solo w filmie „Imperium kontratakuje”. Kultowy strój ma osiągnąć cenę od pół miliona do miliona funtów.

harrison ford han solo

Podczas aukcji na licytację trafi ponad 600 filmowych rekwizytów, nie tylko z „Star Wars”. Będzie można kupić między innymi bicz Indiany Jonesa z „Indiana Jones i świątynia zagłady”, deskorolkę Marty’ego McFly’a z „Powrotu do przyszłości 2”, pudełko z grą „Jumanji”, czapkę Forresta Gumpa czy nawet… szlafrok Tylera Durdena z „Fight Club”. Łączna wartość przedmiotów wyceniana jest na 3,5 miliona funtów. Aukcja odbędzie się 20 września 2018 w Londynie.

Który z tych rekwizytów chętnie byście „przytulili”, gdybyście mieli wystarczająco gruby portfel?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Film Harrison Ford Star Wars