12.03.2018 15:58

Kyle Gass z Tenacious D w zwiastunie horroru „Apartment 212”

Czy muzyk komediowego bandu Tenacious D wystąpi w roli ofiary, a może będzie mordował z zimną krwią swoje ofiary? Przekonaj się, oglądając zwiastun horroru „Apartment 212”.

Kyle Gass z Tenacious D w zwiastunie horroru „Apartment 212”
foto: kadr z filmu Apartment 212

Grupa Tenacious D to idealni bohaterowie działu Film portalu Antyradio.pl. No bo czy może być coś bardziej związanego z kinem i muzyką rockową niż dwóch aktorów, którzy założyli zespół? Poza tym że band słynie z „jajcarskiego” poczucia humoru. Dziś przeczytacie o mniej znanym, ale równie utalentowanym (muzycznie, komediowo i aktorsko) członku Tenacious D. Mowa o Kyle'u Gassie, który koncertował w Warszawie na początku roku 2017. Może Kyle nie ma tylu fanów, co Jack Black, ale każdy miłośnik zabawnej grupy muzycznej na pewno oszaleje na wieść, że niebawem odbędzie się premiera horroru z Gassem w jednej z ról. Mowa o filmie „Apartment 212”.

„Apartment 212” - zwiastun

W sieci ukazały się materiały promujące najnowsze dzieło reżysera o nazwisku Haylar Garcia. Produkcja jest reklamowana hasłem znanym wszystkim fanom filmów o miłości. Trochę je zmodyfikowano na potrzeby horroru, bo brzmi  „Eat... Prey... Love” (odniesienie do filmu „Jedz, módl się i kochaj” z nieprzetłumaczalną grą słów - „pray” - „modlić się”, wymawia się tak samo, jak „prey” - „polować”). Hasło w pełnej okazałości możecie zobaczyć na oficjalnym plakacie.

„Apartment 212” - plakat

Natomiast fragmenty filmu, w tym kilka scen z Kylem Gassem, zaprezentowano w zwiastunie filmu: 

„Apartment 212” - o czym jest film?

Horror Garcii opowiada o Jennifer Conrad, która zakończyła niezbyt miłą relację z facetem. Dziewczyna z małego miasta postanawia zacząć od nowa w metropolii. Wynajmuje mieszkanie i pewnego ranka odkrywa na swoim ciele malutkie ukąszenia. Początkowo sądzi, że to pluskwy, jednak szybko odkrywa, że przyczyną są zupełnie inne stworzenia. Jennifer zaczyna popadać w paranoję, ma kłopoty ze snem i nękają ją napady strachu. Zapędzona w kozi róg zastanawia się, czy nie wrócić do poprzedniego związku, wypełnionego przemocą, ale chociaż z silnym mężczyzną u boku... Postanawia jednak wziąć się w garść i rozwiązać zagadkę. Trop prowadzi do mieszkania naprzeciwko. Czy dziewczynie starczy sił rozwikłać tajemnicę przed ostatnim, śmiercionośnym ukąszeniem?

W roli głównej wystąpiła Penelope Mitchell znana z serialu „Hemlock Grove”. Oprócz niej zobaczymy również Sally Kirkland,  Chrisa Johnsona oraz oczywiście Kyle'a Gassa w roli jednego z sąsiadów. Chociaż „Apartment 212” to kino grozy w filmie nie zabraknie elementów komediowych. Amerykańska premiera już 16 marca 2018 roku w wybranych kinach i serwisach VOD. Mamy nadzieję, że wkrótce film trafi również do Polski. 

Chciał(a)byś zobaczyć „Apartment 212”?

Sergiusz Kurczuk