Kylo Ren na liście najczarniejszych charakterów w historii kina. Kto jeszcze się na niej znalazł?

Natalia Hluzow
23.01.2018 16:33
Kylo Ren na liście najczarniejszych charakterów w historii kina. Kto jeszcze się na niej znalazł? Fot. materiały prasowe

Magazyn Empire ogłosił listę najgorszych złoczyńców w historii kina, wśród których nieoczekiwanie znalazł się także... Ben Solo.

Wybieranie najlepszych i najgorszych filmowych postaci to dość powszechna praktyka. W październiku 2017 roku Total Film Magazine wypuścił na rynek ekskluzywne okładki prezentujące 100 najwspanialszych ikon kina w historii. Teraz magazyn Empire postanowił ogłosić styczeń miesiącem antagonistów i typów spod ciemnej gwiazdy i zaprezentować światu listę najczarniejszych wśród czarnych charakterów. Z tej okazji przygotował specjalną okładkę ukazującą postaci, które znalazły się na jej szczycie.

okładka empire Fot. foto: materiały prasowe

Kto znalazł się na liście TOP 20 filmowych złoczyńców?

Skład grupy, która znajdzie się na marcowej okładce magazynu, jest w zasadzie dość standardowy. Wśród 11 umieszczonych na niej postaci widzimy: Darth Vadera, Freddiego Kruegera, Voldemorta, Jokera w wykonaniu Heatha Ledgera, Hansa Grubera ze „Szklanej pułapki”, Ksenomorfa z „Obcego”, Lokiego, GollumaT-1000 z „Terminatora 2”. Dwóch bohaterów, uznanych przez czytelników Empire za najlepszych złoczyńców, budzi jednak pewne wątpliwości. Jednym z nich jest Thanos z filmowego uniwersum Marvela, który był wprawdzie czarnym charakterem w „Strażnikach Galaktyki vol. 1”, jednak swój główny popis ma dać dopiero w filmie „Avengers: Infinity War”, którego jeszcze nikt nie widzial. Drugim i jeszcze większym zaskoczeniem jest obecność uwielbianego przez fanów Kylo Rena w tym niechlubnym zestawieniu. 

kylo ren główne Fot. foto: kadr z wideo

Kylo Ren na 7 miejscu listy najlepszych czarnych charakterów w historii kina

Syn Hana Solo i Lei Organy nie należy może do najbardziej krystalicznych postaci w świecie „Star Wars”, jednak zdaniem fanów sagi, umieszczenie go na liście najmroczniejszych czarnych charakterów to spora przesada. Ben Solo jest może nieco choleryczny, miewa wiele dylematów moralnych i czasem przebąkuje coś o panowaniu nad światem, ale każdy z nas widzi chyba w jego oczach, że jeśli tylko Rey ładnie poprosi, ostatecznie uda jej się przekonać swoją bratnią duszę do przejścia na jasną stronę mocy. Tym bardziej, że - choć w „Przebudzeniu mocy” splamił się zabójstwem swojego ojca - to w  „Ostatnich Jedi” tak naprawdę bardziej pomógł rebeliantom, niż im zaszkodził. 

Skąd wziął się więc szalony pomysł, by umieścić go na 7. miejscu wśród największych złoczyńców ekranu - o wiele wyżej od samego Imperatora Palpatine'a? Okładka magazynu Empire i znajdująca się w czasopiśmie lista są efektem głosowania czytelników, którzy mogli brać udział w ankiecie od 15 grudnia 2017 roku, czyli w czasie, kiedy film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” wchodził własnie na ekrany. Ponadto, choć czytelnicy mieli samodzielnie wpisać 5 swoich typów, w leadzie tekstu wymieniono Hansa Grubera, Goldfingera, Predatora i właśnie Kylo Rena, co zapewne udzieliło się uczestnikom ankiety, którzy nie potrafili przypomnieć sobie aż 5 filmowych antagonistów. 

Dlatego nie przejmuj się Kylo, wciąż jest dla Ciebie miejsce wśród ostatnich, prawdziwych Jedi. Naprawdę nie musisz kroczyć drogą swojego dziadka. 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.