28.11.2016 11:21

„LEGO Batman” w zwiastunie w aktorskiej wersji

Z reguły sieć zalewana jest przeróbkami aktorskich filmów na wersje z klocków LEGO. Tym razem zastosowano odwrotną strategię.

„LEGO Batman” w zwiastunie w aktorskiej wersji
foto: kadr z filmu + Dzik Pejnta

„Teoria wielkiego podrywu”, „X-Men: Apocalypse”, „Stranger Things” czy też oscarowe filmy z 2016 roku zostały już pokazane w wersji LEGO. Jeżeli jednak chodzi o animowany film w reżyserii Chrisa McKaya, którego producentami są Phil Lord i Chris Miller, zdecydowano się na inne działanie. Nic dziwnego skoro mowa o „LEGO Batman”.

Obecnie na każdym rogu czai się nowy film superbohaterski. Każde kolejne powstałe dzieło bije rekord oglądalności swojego poprzednika. Studia Marvela i DC mają plany wydawnicze na długie lata w przód. Niektórzy twórcy zaczynają się bawić konwencją i mieszają ze sobą gatunki, co wprowadza pewien powiew świeżości do kanonu. Dużą dozę ironii i autoparodii mogliśmy zobaczyć w „Deadpoolu”, ale jeszcze więcej naigrywania się i pokazania komiksowych herosów w krzywym zwierciadle odnaleźć będzie można w „LEGO Batman”.

To spin-off gorąco przyjętej „Lego: Przygody”. Swojego głosu Mrocznemu Rycerzowi udzieli Will Arnett, zaś sam film będzie miał polska premierę 10 lutego 2017 roku. Usłyszymy także Ralpha Fiennesa (Alfred), Rosario Dawson (Barbara Gordon), Michaela Cerę (Dick Grayson/Robin) i Zacha Galifianakisa (Joker).

Nim wszystko to się wydarzy możecie zobaczyć zwiastun zbudowanego z klocków Batmana, który został odtworzony przy pomocy fragmentów scen z filmów o Mścicielu z Gotham, które ukazały się w latach 80. i 90.:

Tu zaś możecie zobaczyć pierwowzór:

Chris Miller opowiedział pokrótce o filmie „LEGO Batman”:

"

Będzie tu mnóstwo rzeczy dla miłośników Batmana. Cały film będzie 90-minutowym easter eggiem, zdradził Miller. Obraz będzie hołdem dla komiksów i uwzględnia wszystko aż do „Batman v Superman”. "

Studio Warner Bros. dało też zielone światło dla solowego filmu o Batmanie, który miałby być reżyserskim dziełem Bena Afflecka. Wiemy, że w Deathstroke'a wcieli się Joe Manganiello.

Robert Skowronski
Tagi: Batman