LEGO wypuści nowy zestaw z zamkiem Hogwart z „Harry’ego Pottera”. Będzie miał ponad 6 tysięcy elementów

Maciej Koprowicz
26.07.2018 11:45
LEGO wypuści nowy zestaw z zamkiem Hogwart z „Harry’ego Pottera”. Będzie miał ponad 6 tysięcy elementów Fot. Lego/Ferrari Press/EAST NEWS

Tak wielkiej Szkoły Magii i Czarodziejstwa w wydaniu LEGO jeszcze nie było. Pełen magii budynek ma być odwzorowany w najdrobniejszych szczegółach.

„Harry Potter” to jedna z najpopularniejszych serii tematycznych w ofercie LEGO. Rzecz jasna, wśród zestawów nawiązujących do książkowych i filmowych przygód małego czarodzieja, nie mogło zabraknąć Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, która jest miejscem większości kluczowych dla fabuły wydarzeń.

Do tej pory ukazało się 5 zestawów o nazwie „Hogwarts Castle” lub „Hogwarts”. Jak pamiętacie może z powieści J. K. Rowling i ich filmowych adaptacji, szkoła to ogromne zamczysko, więc żaden z tych zestawów nie przedstawiał całości budynku.

Hogwart z klocków LEGO z 6000 elementów

Nadrabia to nowy zestaw, przygotowany przez LEGO. Model Hogwartu jako pierwszy ma odwzorowywać cały zamek. Składa się z 6020 elementów – dla porównania, największy dotychczasowy zamek miał tylko 1290. Będzie to jeden z największych zestawów w historii LEGO - rekordowy model, „Sokół Millenium” z „Gwiezdnych wojen” z 2017 liczy około 7,5 tysiąca elementów. 

Wewnątrz zamku znajdziemy doskonale znane z kart książek J. K. Rowling miejsca – między innymi Wielką Salę, klasę obrony przed czarną magią, gabinet dyrektora Dumbledore’a, pokój życzeń, łazienkę Jęczącej Marty oraz komnatę tajemnic. Nie zabraknie też chatki i ogródka Hagrida ani Wierzby Bijącej, strzegącej szkoły przed intruzami i latającymi samochodami.

Oczywiście, w klockowym zamku spotkamy również samych bohaterów cyklu o Harrym Potterze – od tytułowego małego czarodzieja i jego przyjaciół po mrocznego Lorda Voldemorta i dementorów. Zestaw liczy 27 mikrofigurek, które, aby zachować stosowne proporcje, będą miały szerokość jednego „oczka” LEGO. Nie będą miały też ruchomych kończyn ani włosów. Gratką dla kolekcjonerów figurek będą również podobizny czworga założycieli Hogwartu, czyli patronów jego czterech domów, o wielkości typowej minifigurki LEGO.

Zobaczcie, jak prezentuje się nowy zestaw z serii „Harry Potter”:

Model będzie dostępny od 15 sierpnia 2018 dla członków klubu VIP LEGO, a od 1 września 2018 w regularnej sprzedaży. Cena oczywiście będzie wysoka niczym wieże Hogwartu – 399,99 dolarów (ok. 1470 zł). Nie wiadomo jeszcze, w jakiej cenie zestaw dostępny będzie w Polsce.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.