Laleczka Chucky powróci nie tylko w serialu. Twórcy horroru „To” szykują remake slashera

Sergiusz Kurczuk
04.07.2018 13:55
Laleczka Chucky|undefined Fot. kadr z filmu Laleczka Chucky 3

Pierwsza część serii „Laleczka Chucky” kończy 30 lat. Z tej okazji niebawem zobaczymy krwawe przygody opętanej przez ducha zabawki w remake'u.

Na początku 2018 roku pisaliśmy, że film „Cult of Chucky” to nie ostatni tytuł, w którym zobaczymy laleczkę Chucky. Twórcy serii postanowili przenieść opowieść o zabawce opętanej przez ducha mordercy na mały ekran. W czerwcu twórca serii Don Mancini, zapowiedział serial, który ma być kontynuacją historii rozpoczętej w 1988 roku przez reżysera Toma Hollanda. Okazuje się jednak, że Hollywood szykuje nową wersję horroru. Niedługo zobaczymy remake serii. 

Remake „Laleczki Chucky” - kiedy premiera?

Jak donosi The Hollywood Reporter, fani „Laleczki Chucky” będą mieli okazję na nowo przeżyć historię opowiedzianą przed 30 laty. Nową wersję slashera wyreżyseruje Lars Klevberg. Scenariuszem filmu zajmie się Tyler Burton. Za remakiem stoi studio MGM. Produkcją zajmą się natomiast David Katzenberg i Seth Grahame-Smith znani z pracy przy horrorze „To”. Na razie nic nie zapowiada, że nowa wersja krwawych przygód opętanej lalki będzie kolidować z powstającym serialem.

Remake „Laleczki Chucky” - o czym będzie film?

Serwis Collider podał szczegóły dotyczące fabuły nowej wersji „Laleczki Chucky”. W oryginale główni bohaterowie postanowili kupić swoim dzieciom popularną lalkę Chucky, nie wiedząc, że wewnątrz kryje się duch zmarłego seryjnego mordercy. W nowej wersji dzieciaki natkną się na technicznie zaawansowaną zabawkę, która zmieni ich dzieciństwo w koszmar. Ta dość drastyczna zmiana wynika z faktu, że większość praw do postaci ma studio Universal. MGM prawdopodobnie w ten sposób chce ominąć pewne aspekty prawne, które uniemożliwiłby stworzenie filmu. W remake'u zabraknie też słynnego głosu demonicznej zabawki. Brad Dourif, który wcielał się w Chucky'ego we wszystkich filmach jest zaangażowany w serial, więc mało prawdopodobne, że wystąpi też w filmie. 

Zdjęcia do remake'u „Laleczki Chucky” mają ruszyć jeszcze w sierpniu 2018 roku. Na razie nie podano większej ilości szczegółów. Czy nowa wersja klasycznego horroru przyjmie się wśród fanów, czy raczej podzieli los innych prób stworzenia słynnych serii grozy od początku? Przekonamy się za jakiś czas. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.