Lando Calrissian będzie spoko w filmie o młodym Hanie Solo

Robert Skowronski
19.12.2016 11:54
|north Fot. Rob Latour/REX Shutterstock/EAST NEWS

„Łotr 1” już za nami. Fani „Gwiezdnych wojen” oczekują teraz m.in. na film o młodym Hanie Solo. O swojej roli w nadchodzącym projekcie opowiedział Donald Glover.

Han Solo doczeka się całej trylogii, a jego bliski przyjaciel pojawi się już w 1. odsłonie przygód pilota Sokoła Millenium. Lando Calrissian obdarzony zostanie fizis Donalda Glovera, którego widzowie mogą znać m.in. z serialu „Atlanta”.

To z pewnością duża odpowiedzialność. Postać, która pojawiła się po raz pierwszy w 5. części „Gwiezdnych wojen” jest niemal kultowa, zresztą jak każda inna, która przynależy do uniwersum wykreowanego przez George'a Lucasa. Glover wyznał, że w swojej kreacji chce się zbliżyć do tego, co lata temu zaproponował Billy Dee Williams:

To była pierwsza figurka, którą kiedykolwiek miałem. Pamiętam jak mój tata mi ją dał. Pamiętam Lando bardzo dobrze. To jedyny czarny w kosmosie i był jednym z tych fajnych gości. Zdałem sobie sprawę, że musi pozostać spoko.

Donald Glover wyjaśnił co jego zdaniem oznacza bycie „fajnym” zwłaszcza podczas życia w epoce Millenialsów:

Oglądałem serial „Black Mirror i jest tam odcinek, w którym bohaterowie przenoszą się w czasie do lat 50. Bohater jest typowym kujonem, a gdy zjawia się już w XXI wieku to jest uważany za hipstera. „Fajność” zmienia się w zależności od perspektywy. Rola Lando będzie tym ciekawsza, że całość rozgrywa się przed wydarzeniami z „Imperium kontratakuje”, a to oznacza, że wciąż będzie szukał określenia własnego charakteru.

Precyzując obraz ma się rozgrywać na 10 lat przed tym, jak Han Solo i Chewy spotkali się z Benem i Lukiem w kantynie Mos Eisley na planecie Tatooine. Jednym z elementów filmu ma być scena, w której zobaczymy jak Solo wygrywa Sokoła Millenium od Lando.

Na ekranie ma się pojawić m.in. znana z „Gry o tron” Emilia Clarke, z kolei jako ukochaną Hana Solo zobaczymy Zoe Kravitz, Naomi Scott lub Tessę Thompson. Główną rolę zagra zaś Alden Ehrenreich. Obraz ma mieć swoją premierę latem 2018 roku. Scenariusz piszą Lawrence Kasdan i Jon Kasdan, zaś reżyseruje duet Phil Lord i Chris Miller, twórcy m.in. „LEGO: Przygoda”. Twórcy już zapowiedzieli, ze finalne dzieło będzie można porównać do westernu.

Kathleen Kennedy, dyrektor Lucasfilm, wyjawiła, że plan zdjęciowy ma wystartować już niedługo, bo w lutym 2017 roku. Prace mają potrwać tylko kilka miesięcy, a to oznacza, że już wkrótce powinniśmy dostać więcej konkretów dotyczących kolejnego spin-offu „Gwiezdnych wojen”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.