12.08.2016 11:56

Lando Calrissian pojawi się w filmie o młodym Hanie Solo

Disney i Lucasfilm prowadzą właśnie casting do roli Lando, którego pierwotnie w „Imperium kontratakuje” zagrał Billy Dee Williams.

Lando Calrissian pojawi się w filmie o młodym Hanie Solo
foto: kadr z filmu

Film o młodym Hanie Solo przerodzi się w trylogię. Bliski przyjaciel pilota Sokoła Millenium pojawi się już w 1. odsłonie jego przygód. To miła niespodzianka, zwłaszcza że Lando nie został wspomniany w „Przebudzeniu mocy” i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmieć przy okazji premiery „Epizodu VIII”.

Postać, która pojawiła się po raz pierwszy w 5. części „Gwiezdnych wojen” i zjawiła się także w „Powrocie Jedi”, to hazardzista. Prawdopodobnie to właśnie z tego faktu wziął się kryptonim, pod jakim przeprowadzany jest casting, czyli „Chance”. Można założyć, że to odniesienie do szczęścia, jakie towarzyszyło bohaterowi podczas jego gier w karty i kości. Przypominamy jednak, że Lando miewał też pecha, jak wtedy, gdy w turnieju sabac przegrał Sokoła Millenium na rzecz Hana Solo.

Nie ujawniono jeszcze, jak duża rola przypadnie Lando w spin-offie „Gwiezdnych wojen”, ani czy są już jacyś faworyci do zagrania go. Wiemy jednak, że młodym Hanem Solo będzie Alden Ehrenreich - do tej roli kandydowali m.in. Miles Teller i Charlie Cox. Obraz wyreżyseruje duet Phil Lord i Chris Miller, twórcy m.in. „LEGO: Przygoda”. Film ma mieć swoją premierę latem 2018 roku, zaś zdjęcia mają ruszyć w styczniu 2017 roku. Wcześniej otrzymamy „Łotra 1”, bo w grudniu 2016, zaś 2017 przyniesie „Epizod VIII”.

Przypominamy, że Lando Calrissian okazał się zdrajcą, który wydała Hana Solo, księżniczkę Leię, Wookiego oraz C3PO Darthowi Vaderowi i łowcy głów Boba Fettcie. Później jednak odkupił swoje winy pomagając odbić Solo z planety Tatooine, gdzie galaktyczny przemytnik był więziony przez Jabbę. W „Powrocie Jedi” Lando pilotował Sokoła Millenium i pomógł przy zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Wymienieni bohaterowie mają bogatą przeszłość wspólnej znajomości, prawdopodobnie część tej historii poznamy w filmie Millera i Lorda.

Cieszycie się, że zobaczymy na ekranie młodego Lando?

Robert Skowronski
Tagi: News Star Wars