Lara Croft zostanie Spider-Woman? Alicia Vikander może wcielić się w nową superbohaterę Marvela

14.02.2020 13:40
Lara Croft zostanie Spider-Woman? Alicia Vikander może wcielić się w nową superbohaterę Marvela Fot. kadr z filmu Tomb Rider

Według najnowszych plotek Alicia Vikander jest rozważana jako jedna z aktorek do roli Spider-Woman w kolejnej produkcji na podstawie komiksów Marvela.

Z roku na rok filmowe uniwersum Marvela jest coraz większe. Tym razem nie chodzi jednak o filmy Marvel Studios, tylko produkcje będące niejako spin-offami przygód Spider-Mana produkowanych przez Sony Pictures. Do tej pory do kin wszedł jedynie "Venom", ale w ciągu kilku miesięcy zadebiutuje sequel historii o czarnym Symbiocie oraz film "Morbius". W planach studia jest jeszcze jeden wciąż niezatytułowany film, który trafi do kin w 2021 roku. Wielu fanów podejrzewa, że chodzi o "Spider-Woman". Najnowsze plotki sugerują, że superbohaterkę zagra gwiazda nowego "Tomb Raider" - Alicia Vikander.

"Spider-Woman" - Alicia Vikander jako Jessica Drew?

Jak podaje portal The Illuminerdi, aktorka znana z takich produkcji jak "Ex Machina", "Dziewczyna z portretu" czy wcześniej wspomniana nowa odsłona przygód Lary Croft, jest brana przez Sony pod uwagę jako kandydatka do roli Spider-Woman. Jeśli doniesienia są prawdziwe, oznacza to, że twórcy uniwersum skupionego wokół Spider-Mana mierzą bardzo wysoko. Vikander jest bowiem laureatką Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa.

Przeczytaj także

To nie koniec informacji. Reżyserką filmu ma bowiem być Michelle MacLaren, która była odpowiedzialna za odcinki takich seriali jak "Gra o tron", "Breaking Bad" czy "The Walking Dead". Prawdopodobnie przedstawiciele wytwórni zamierzają nadgonić ogromny sukces Marvel Studios.

Przeczytaj także

Informacje są na razie niepotwierdzoną oficjalnie plotką, ale o filmie o przygodach Jessiki Drew mówi się już od kilku lat. Nawet jeśli najnowsze doniesienia się nie sprawdzą, film o "Spider-Woman" jest zapewne kwestią czasu i wkrótce bohaterka stanie w jednym szeregu z Venomem, Morbiusem oraz innymi bohaterami Marvela, do których prawa ma Sony Pictures.

Przeczytaj także

"Spider-Woman" - kiedy premiera?

Na razie przedstawiciele Sony nie potwierdzili, że film o Spider-Woman rzeczywiście powstanie. Wielu fanów uważa jednak, że data niezatytułowanej produkcji, ustalona na 8 października 2021 roku to dzień, w którym zobaczymy bohaterkę po raz pierwszy na dużym ekranie. Czy rzeczywiście chodzi o solowy film opowiadający o Jessice Drew? O tym przekonamy się za jakiś czas.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Venom 2": Tom Holland wystąpi w nadchodzącym filmie Sony

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.