30.10.2019 10:45

"Last Christmas": George Michael dał błogosławieństwo Emmie Thompson na napisanie scenariusza filmu

Już niedługo do kin trafi świąteczna produkcja oparta na przeboju George'a Michaela "Last Christmas". Emma Thompson opowiedziała o kulisach powstawania filmu.

George Michael
foto: PA Wire/PA Images/EAST NEWS

25 grudnia 2016 roku zmarł George Michael - twórca wielu przebojów, między innymi świątecznego hitu "Last Christmas", na którego podstawie powstał film. Muzyk przed śmiercią wyraził zgodę na powstanie produkcji.

"Last Christmas" - George Michael był za powstaniem filmu

Emma Thompson, która napisała scenariusz do nadchodzącej komedii romantycznej, gościła w programie "The Tonight Show with Jimmy Fallon". Aktorka opowiadała o nowym filmie, wspominając między innymi, że George Michael dał jej błogosławieństwo na zajęcie się historią skupiającą się wokół jego przeboju. Brytyjska gwiazda wyznała, że spotkała się z muzykiem, by omówić szczegóły filmu.

"

Był najbardziej uroczym człowiekiem, jakiego tylko można sobie wyobrazić. Bardzo podobały mu się wszystkie motywy w filmie. Interesował się bezdomnością. Miał wielkie poczucie niesprawiedliwości społecznej. "

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Last Christmas"/ Universal Pictures
Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Last Christmas"/ Universal Pictures
Przeczytaj także Emilia Clarke śpiewa "Last Christmas" w drugim zwiastunie świątecznej komedii romantycznej

Pomysł na powstanie filmu wcale nie należał do Thompson. Aktorka została poproszona o napisanie scenariusza przez producenta świątecznej komedii romantycznej.

"

Ten niesamowity producent - David Livingstone powiedział: Chcesz napisać scenariusz, coś w stylu komedii romantycznej, bo potrzebujemy nowego filmu świątecznego na podstawie "Last Christmas"? Ja na to: Nie za bardzo, bo ten utwór nie należy do moich ulubionych świątecznych piosenek.  "

W końcu Thompson zgodziła się na wzięcie udziału w produkcji, nie tylko jako scenarzystka, ale również wcielając się w jedną z ról - przerysowanej Adelii. Chociaż Michael był entuzjastycznie nastawiony do filmu na podstawie jego piosenki, niestety nie było mu dane zobaczyć nawet fragmentu produkcji. Zmarł, zanim rozpoczęły się zdjęcia do filmu.

Foto: materiały prasowe Universal Pictures
Foto: materiały prasowe Universal Pictures
Przeczytaj także Emilia Clarke jako elf w pierwszym zwiastunie komedii romantycznej "Last Christmas"
"

Chciałbym, żeby tu był. Wiem, że pokochałby ten film, ponieważ ta produkcja jest wypełniony jego muzyką. Mamy 15 jego piosenek, włączając w to nowy utwór, który pojawi się na końcu, więc to jest fajne. "Heal the Pain" to moja ulubiona piosenka George'a. Jest jakby stworzona specjalnie do tego filmu. Sam tak powiedział. "

W pisaniu scenariusza Thompson wspomogła Bryony Kimmings. Reżyserem filmu został Paul Feig. W rolach głównych wystąpili gwiazda "Gry o tron" Emilia Clarke oraz znani z filmu "Bajecznie bogaci Azjaci" Henry Golding i Michelle Yeoh.

George Michael
George Michael
Przeczytaj także Dom, w którym zmarł George Michael został sprzedany za 3,4 miliona funtów

"Last Christmas" - kiedy premiera?

Chociaż do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, repertuar kin powoli wypełnia się świątecznymi produkcjami. Z tego powodu "Last Christmas" zadebiutuje na świecie już 7 listopada 2019 roku. W Polsce produkcja zadebiutuje 29 listopada. 

Kevin sam w domu
Kevin sam w domu
Przeczytaj także 10 ciekawostek o filmie "Kevin sam w domu"

Zobacz też: TOP 25: Najlepsze komedie romantyczne wszech czasów

Tagi: News George Michael Emilia Clarke Emma Thompson