„Last Christmas” w świecie „Gwiezdnych wojen”

Jakub Gańko
23.12.2015 16:53
„Last Christmas” w świecie „Gwiezdnych wojen” Fot. kadr z wideo + Bóg Pejnta

Jak Chewbacca, Yoda i Luke Skywalker reagują na ogrywany co roku świąteczny szlagier? Zobaczcie.

Chyba każdy zna to z autopsji: często jeszcze nie zdążymy przełożyć kartki w kalendarzu na grudzień, a już jakieś radio zaczyna grać charakterystyczny motyw klawiszowy. Utwór Wham! jest dosłownie wszędzie nie tylko w okresie świąt, ale przynajmniej przez cały grudzień. Nic dziwnego, że w niektórych ludziach budzi się na jego dźwięk żądza mordu.

Wydawać by się mogło, że bogaty świat „Gwiezdnych wojen”, który tak doskonale sprawdza się za każdym razem, gdy chcemy uciec od trosk dnia codziennego, pomoże i w tym przypadku. Przed wokalem George'a Michaela uciekniemy wprost do kantyny Mos Eisley, gdzie przygrywa w pełni bezpieczny i znajomy motyw wygrywany przez Figrina D'ana i jego zespół The Modal Nodes. Okazuje się, że nie...

Wszystkiemu jak zwykle winny jest słynący ze swojej fajtłapowatości C-3PO. Złoty android wcisnął nie to, co trzeba i teraz przez niego niemal wszyscy nasi ulubieni bohaterowie z odległej galaktyki muszą cierpieć katusze. A to za sprawą kolejnej niebezpiecznej technologii, którą opracowano na pokładzie Gwiazdy Śmierci. Nowa śmiercionośna broń wzbudza co prawda pewne kontrowersje u samego lorda Vadera, ale spotkała się z przychylną reakcją mistrza Yody.

O czym mówimy? Zobaczcie sami na tym specjalnie przygotowanym wideo:

Jeśli jeszcze go nie widzieliście, warto też rzucić okiem na PRL-owski zwiastun „Gwiezdnych wojen” - dość znacząco różniący się od efektownego trailera „Przebudzenia Mocy”. Dowodem na to, że szaleństwo związane z sagą George'a Luc... Disneya dotarło już absolutnie wszędzie, jest nabożeństwo, które odbyło się w Berlinie. Natomiast jeśli jakimś cudem nie macie jeszcze dość „Last Christmas”, polecamy nasze zestawienie metalowych i rockowych coverów.

Jak Wam się podoba takie połączenie „Gwiezdnych wojen” z „Last Christmas”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.