14.02.2018 12:00

Latający wilk w drugim zwiastunie filmu „Rampage”

Dwayne „The Rock” Johnson połączy siły z wielkim białym gorylem, by stawić czoła jeszcze większym z zmutowanym zwierzakom zagrażającym ludzkości. Wśród nich znalazł się... latający wilk! 

Latający wilk w drugim zwiastunie filmu „Rampage”
foto: kadr z filmu Rampage

Wielkie zwierzęta fascynowały filmowców od czasu kiedy kino zaczęło powstawać. Najsłynniejszym przykładem jest King Kong, którego do życia powołał Merian C. Cooper jeszcze w latach 30. XX wieku. Od tego momentu minęło prawie 100 lat, jednak wciąż powstają filmy o wyrośniętych małpach. Jednym z nich jest „Rampage” z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. Nic dziwnego, że Amerykanie widzą, aktora na fotelu prezydenta USA. W ostatnich latach gwiazdor ocalił Ziemię więcej razy niż Avengers. Wygląda na to, że w najnowszej produkcji uczyni to po raz kolejny.

„Rampage” - zwiastun nr 2

Pierwsza zapowiedź filmu Brada Peytona wywołała spore poruszenie wśród fanów Johnsona i wielkich zwierzaków, które ścierają się w widowiskowych walkach. Do sieci trafił drugi trailer, który pokazuje nieco nowych scen - zarówno humorystyczne, jak i te pełne akcji i grozy. Zresztą przekonajcie się sami:

Jak widać, do galerii potworów dołączy ogromny wilk, który wykształcił płaty skórne, umożliwiające mu szybowanie. Co jeszcze przygotowali twórcy filmu?

„Rampage” - o co chodzi w filmie?

Głównym bohaterem jest Davis Okoye - specjalista w dziedzinie badań nad małpami naczelnymi. Jego największym (dosłownie) przyjacielem jest goryl albinos imieniem George. Niestety eksperyment genetyczny wymyka się spod kontroli i małpiszon zaczyna zmieniać się w ogromnego potwora, który niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Okazuje się, że George nie jest jedynym zwierzakiem, który uległ procesowi przyspieszonej ewolucji. Wkrótce pojawiają się inne stwory zagrażające ludzkości.

W produkcji Warner Bros. oprócz Johnsona wystąpią: Naomie Harris („Moonlight”), Malin Akerman („Billions”), Jake Lacy („Dziewczyny”), Joe Manganiello („True Blood”) oraz Jeffrey Dean Morgan („The Walking Dead”).W pozostałych rolach pojawią się P.J. Byrne („Wilk z Wall Street”), Marley Shelton („Ukojenie”), Breanne Hill („San Andreas”), Jack Quaid („Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”) i Matt Gerald („Daredevil”).

Jak zakończy się walka potworów? Dowiemy się 20 kwietnia 2018 roku, kiedy film trafi na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Dwayne Johnson Rampage