Laurence Fishbourne nie potrafi zrozumieć, czemu nie zagra w "Matriksie 4"

02.07.2021 14:45
Laurence Fishbourne nie potrafi zrozumieć, czemu nie zagra w "Matriksie 4" Fot. WARNER BROS. PICTURES/Album/EAST NEWS

Laurence Fishbourne, po graniu jednej z głównych ról w trylogii "Matrix", nie został zaproszony do tworzonej obecnie kontynuacji serii. Aktor nie potrafi zrozumieć tej decyzji twórców.

Laurence Fishbourne nie wie, czemu nie zagra w Matriksie 4

Keanu Reeves i Carrie-Ann Moss powrócą w najnowszej części "Matriksa" - angażu nie dostał jednak Laurence Fishbourne, który dopełniał trio głównych bohaterów w oryginalnych filmach sióstr Wachowskich. Aktor niedawno miał okazję porozmawiać z portalem Collider, który zapytał go o to, czy ma już dosyć pytań na temat jego potencjalnego powrotu do serii.

Polecamy

Aktor odparł, że to całkowicie rozumie, ale jednocześnie nie ma pojęcia, czemu nie został zaproszony do 4. odsłony serii:

Rozumiem te ciągłe pytania, one mają sens. Dla mnie logiczne jest, że dopytują się o to, czy powrócę do tej roli... Niestety, nie wystąpię w nowym "Matriksie", ale dlaczego tak jest? O to musicie się zapytać Lany Wachowski, bo ja nie mam bladego pojęcia.

Poza szczątkowymi informacjami, o czwartej części "Matriksa" wciąż niewiele wiadomo. Gwiazdy i twórcy produkcji w zasadzie milczą na temat jej fabuły. Niektórzy dlatego, że nie chcą zdradzać szczegółów, inni - bo po prostu nie wiedzą, o co w tym filmie chodzi. Do drugiej ze wspomnianych grup należy Yahya Abdul-Mateen II. Gwiazdor "Aquamana" i "Procesu Siódemki z Chicago" w rozmowie z Variety przyznał, że nie rozumie "Matriksa", twierdząc jednocześnie, że nie jest w tym odosobniony. Jak twierdzi:

Nikt nie rozumie "Matriksa" poza Keanu Reevesem i Laną Wachowski.

Polecamy

Opóźnienia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że film, który początkowo miał trafić do kin w 2021 roku, finalnie zadebiutuje dopiero prawie dwa lata później. Premiera "Matriksa 4" została zaplanowana na 22 grudnia 2021 roku. 

Film trafi nie tylko do kin - w tym samym czasie przez miesiąc będzie dostępny na platformie HBO Max. Oprócz Reevesa i Moss w filmie wystąpili Jada Pinkett Smith, Neil Patrick Harris, Priyanka Chopra, Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff i Jessica Henwick. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.