Laurence Fishburne: Bardzo chciałem być częścią „Johna Wicka 2”

Robert Skowronski
22.03.2016 14:51
Laurence Fishburne: Bardzo chciałem być częścią „Johna Wicka 2” Fot. ons.pl

W obsadzie filmu „John Wick 2” obok Keanu Reevesa pojawi się Laurence Fishburne. Co aktor powiedział na temat swojej roli oraz tego jak dostał angaż?

Praca nad kontynuacją dzieła wyreżyserowanego przez Davida Leitcha i Chada Stahelskiego trwa. Keanu Reeves zaprezentował się już w wideo, w którym ćwiczy umiejętności posługiwania się bronią na strzelnicy, co akurat w tym dziele będzie rzeczą niezbędną. Wiemy już kogo jeszcze będziemy mogli zobaczyć na ekranie. W obsadzie znaleźli się Ruby Rose, Riccardo Scamarcio, Ian McShane i Peter Stormare, a także wspomniany Laurence Fishburne.

Aktor z Reevesem miał już okazję współpracować przy okazji serii „Matrix” stworzonej przez (dziś już) siostry Wachowskie. Okazuje się, że od czasu ukazania się pierwszej części „Johna Wicka” stał się on fanem tego dzieła i miał wielką ochotę na pojawienie się w kontynuacji, aby wystąpić u boku kolegi:

Keanu i ja pozostaliśmy przyjaciółmi. Widywaliśmy się regularnie i wyznałem mu, że widziałem film i bardzo mi się podobał. Miał wrócić do serii, więc powiedziałem mu: „Stary, pogadaj z Chadem Stahelskim i powiedz mu, że twój ziomek Fish też chce w tym wziąć udział”. Udało im się coś dla mnie znaleźć.

Laurence Fishburne wcieli się w niejakiego The Bowery Kinga z przestępczego podziemia. W „Johnie Wicku” pojawił się hotel Continental - specyficzne miejsce, w którym rezydują wyłącznie płatni zabójcy. Fishburne zdradził, że jego postać nie będzie związana z tym miejscem:

Nie będę częścią tego hotelu tylko innego świata egzystującego w życiu Johna Wicka. Nie było to do końca jasne w pierwszym filmie. To część jego świata, który istnieje, ale nie ma się świadomości o nim. Wszystko zostanie ujawnione dopiero przy drugiej części.

Aktor nie zdradza zbyt wiele, ale możemy być pewni, że dobrze zapoznał się ze scenariuszem. Fishburne wyjawił swoją metodę pracy na wstępnym etapie powstawania danego projektu:

Zawsze chcę przeczytać scenariusz i wiedzieć wszystko, a przynajmniej zrozumieć kontekst świata przedstawionego i dlaczego bohater się w nim znajduje. Lubię poznać szerszy obraz całości, aby pojąć jak się wpisuję w dane uniwersum.

O jego kreacji, ale też tej należącej do Petera Stormare'a, opowiedział również Keanu Reeves:

Gra on fantastyczną postać, wnosi do niej sporo humoru, inteligencji, charyzmy i czaru. To niesamowity aktor i przyjemnie było z nim ponownie pracować. Peter Stormare z kolei wciela się w postać epizodyczną. Ale i tak daje jej mnóstwo uroku i tajemnicy, łączy realizm z surrealizmem.

„John Wick 2” trafi do kin w lutym 2017 roku. Sam plan zdjęciowy ruszył jeszcze jesienią 2015 roku, a scenerią filmowej rozwałki będzie Rzym. Pierwsza część dzieła kosztowała 20 milionów dolarów i udało się jej zarobić ponad cztery razy tyle na całym świecie.

Macie wstępne przemyślenia o kreacji Laurence'a Fishburne'a?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.