15.06.2016 14:21

„Legion samobójców” atakuje humorem w spotach telewizyjnych

„Najgorsi bohaterowie w historii” pokazali się nam od zabawniejszej strony. Zobaczcie nastawione na humor spoty telewizyjne filmu Davida Ayera.

„Legion samobójców” atakuje humorem w spotach telewizyjnych
foto: kadr z wideo

„Legion samobójców” to jedna z najbardziej wyczekiwanych superbohaterskich premier 2016 roku. Na perypetie postaci granych przez Willa Smitha, Jareda Leto i Margot Robbie oczekują nie tylko miłośnicy komiksów - szykuje się po prostu widowiskowe kino akcji z dużą dozą... humoru.

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, że film Davida Ayera będzie nim przepełniony - głównie za sprawą Harley Quinn - najnowsze dwa spoty telewizyjne rozwiewają wszelkie wątpliwości. Zmianę z mrocznego klimatu pierwszego ujawnionego zwiastuna dało się już wyraźnie odczuć przy znacznie bardziej wyluzowanej zapowiedzi z utworem „Bohemian Rhapsody” z repertuaru Queen.

W nowych zajawkach możemy zobaczyć jeszcze więcej gagów:

Po sukcesie „Deadpoola” i chłodnym przyjęciu filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” spekulowano, że studio zleciło dokrętki do gotowego obrazu, by uczynić go bardziej lekkostrawnym dla szerokiej publiki. W efekcie posępny nastrój miałby zostać porzucony na rzecz humoru. Dziś już jednak wiemy, że z pewnością nie chodziło o zbliżenie obrazu do „Deadpoola” - w odróżnieniu od kasowego hitu z kategorią wiekową R, „Legion samobójców” oficjalnie otrzymał odznaczenie PG-13.

Reżyser zaprzeczył również zarzutom, że poddał się wpływom wytwórni:

"

Sam pomysł „humorystycznych” dokrętek jest głupi. Kiedy studio uwielbia twój film i pyta, czego jeszcze chcesz, zrób to! Dzięki, Warner Bros.! "

Jay Courtney, wcielający się w postać Boomeranga, potwierdził, że celem dokrętek było wyłącznie pokazanie jeszcze większej dawki akcji. Być może studio zażyczyło sobie również dodatkowych scen z Harley Quinn, mając już w planach osobny film poświęcony jej przygodom. Polscy widzowie przekonają się, jak ostatecznie będzie się prezentował „Legion samobójców”, 5 sierpnia 2016 roku.

Warto pamiętać, że dodatkowe zdjęcia do hollywoodzkich superprodukcji nie są wcale niczym wyjątkowym. Podobnego zabiegu doczekał się niedawno spin-off „Gwiezdnych wojen”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”. W tym przypadku również pojawiły się od razu głosy, że dzieło Garetha Edwardsa okazało się zbyt mroczne i Disney chce je ugrzecznić, przyczyny dokrętek są jednak prawdopodobnie znacznie bardziej prozaiczne.

Jak oceniacie nowe spoty „Legionu samobójców”?

Jakub Gańko
Tagi: Zwiastuny Suicide Squad