„Legion samobójców” atakuje humorem w spotach telewizyjnych

Jakub Gańko
15.06.2016 14:21
„Legion samobójców” atakuje humorem w spotach telewizyjnych Fot. kadr z wideo

„Najgorsi bohaterowie w historii” pokazali się nam od zabawniejszej strony. Zobaczcie nastawione na humor spoty telewizyjne filmu Davida Ayera.

„Legion samobójców” to jedna z najbardziej wyczekiwanych superbohaterskich premier 2016 roku. Na perypetie postaci granych przez Willa Smitha, Jareda Leto i Margot Robbie oczekują nie tylko miłośnicy komiksów - szykuje się po prostu widowiskowe kino akcji z dużą dozą... humoru.

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, że film Davida Ayera będzie nim przepełniony - głównie za sprawą Harley Quinn - najnowsze dwa spoty telewizyjne rozwiewają wszelkie wątpliwości. Zmianę z mrocznego klimatu pierwszego ujawnionego zwiastuna dało się już wyraźnie odczuć przy znacznie bardziej wyluzowanej zapowiedzi z utworem „Bohemian Rhapsody” z repertuaru Queen.

W nowych zajawkach możemy zobaczyć jeszcze więcej gagów:

Po sukcesie „Deadpoola” i chłodnym przyjęciu filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” spekulowano, że studio zleciło dokrętki do gotowego obrazu, by uczynić go bardziej lekkostrawnym dla szerokiej publiki. W efekcie posępny nastrój miałby zostać porzucony na rzecz humoru. Dziś już jednak wiemy, że z pewnością nie chodziło o zbliżenie obrazu do „Deadpoola” - w odróżnieniu od kasowego hitu z kategorią wiekową R, „Legion samobójców” oficjalnie otrzymał odznaczenie PG-13.

Reżyser zaprzeczył również zarzutom, że poddał się wpływom wytwórni:

Sam pomysł „humorystycznych” dokrętek jest głupi. Kiedy studio uwielbia twój film i pyta, czego jeszcze chcesz, zrób to! Dzięki, Warner Bros.!

Jay Courtney, wcielający się w postać Boomeranga, potwierdził, że celem dokrętek było wyłącznie pokazanie jeszcze większej dawki akcji. Być może studio zażyczyło sobie również dodatkowych scen z Harley Quinn, mając już w planach osobny film poświęcony jej przygodom. Polscy widzowie przekonają się, jak ostatecznie będzie się prezentował „Legion samobójców”, 5 sierpnia 2016 roku.

Warto pamiętać, że dodatkowe zdjęcia do hollywoodzkich superprodukcji nie są wcale niczym wyjątkowym. Podobnego zabiegu doczekał się niedawno spin-off „Gwiezdnych wojen”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”. W tym przypadku również pojawiły się od razu głosy, że dzieło Garetha Edwardsa okazało się zbyt mroczne i Disney chce je ugrzecznić, przyczyny dokrętek są jednak prawdopodobnie znacznie bardziej prozaiczne.

Jak oceniacie nowe spoty „Legionu samobójców”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.