06.10.2016 09:11

„Legion samobójców” doczeka się rozszerzonej wersji

Wszyscy, którzy narzekali na okrojoną wersję filmu Davida Ayera być może będą teraz spokojniejsi, gdyż zapowiedziano wydanie rozszerzonej edycji „Legionu samobójców”.

„Legion samobójców” doczeka się rozszerzonej wersji
foto: kadr z wideo

Jak wiadomo z ostatniego obrazu rozgrywającego się w filmowym uniwersum DC wycięto dużą liczbę scen. Udostępniono nawet długą listę fragmentów, które ostatecznie nie znalazły się w finalnym dziele. Część obsady, w tym Jared Leto, narzekała na to jak wyglądał obraz przedstawiony widzom. Wycięte sceny spowodowały zresztą, że studio Warner Bros. zostało pozwane przez zdenerwowanego fana, który czuł się oszukany, że w filmie nie mógł zobaczyć sekwencji obecnych w trailerach i spotach telewizyjnych.

Twórcy i Warner Bros. musieli wziąć to sobie do serca, gdyż wraz z premierą „Legionu samobójców” na DVD i Blu-ray otrzymamy rozszerzoną wersję dzieła. Wcześniej David Ayer mówił o tym, że to co mogliśmy zobaczyć w kinie będzie jedyną wersją filmu w jakimkolwiek obiegu. Owszem mieliśmy otrzymać usunięte sceny, jednak miały one stanowić dodatek, a tak będą wkomponowane w ciąg narracyjny.

„Legion samobójców” ma trafić na Blu-ray 15 listopada, zaś na DVD nieco później, bo 13 grudnia 2016 roku. Są to daty dotyczące Stanów Zjednoczonych, jednak prawdopodobnie w Polsce będziemy mogli się spodziewać filmu w podobnym terminie. W końcu trzeba będzie coś włożyć pod choinkę. Tymczasem możemy zobaczyć wideo z zapowiedzią wydawnictwa:

Mamy otrzymać 13 minut nieznanego wcześniej materiału - oznacza to, że długość „Legionu samobójców” wydłuży się z 123 minut do 136. Nie zdradzono czy możemy oprócz tego spodziewać się jeszcze innych niespodzianek. W sprzedaży pojawią się pakiety Ultra HD Blu-ray, Blu-ray 3D Combo Pack oraz Blu-ray Combo Pack. Ceny Blu-raya mają się wahać od 35,99 do 44,95 dolarów, zaś dwupłytowe DVD ma kosztować 28,98 dolarów.

Pokazano już jak ma wyglądać okładka wydawnictwa:

NEHJAshwUZO7LN_1_1

W Polsce prawdopodobnie możemy się też spodziewać wersji w rodzimej wersji językowej. Za polski dubbing odpowiedzialni byli m.in. Borys Szyc czy Danuta Stenka.

Sprawicie sobie własną kopię „Legionu samobójców”?

Robert Skowronski
Tagi: News Suicide Squad