Samochód Dominica Torretto z „Szybkich i wściekłych” doczekał się wersji LEGO

31.03.2020 10:13
Samochód Dominica Torretto z „Szybkich i wściekłych” doczekał się wersji LEGO Fot. . East News

Duńska firma LEGO od dawna współpracuje ze znanymi studiami filmowymi, oferując zestawy klocków nawiązujące do słynnych serii filmowych. Wśród zestawów znajdziemy „Harry’ego Pottera”, „Pogromców Duchów”, czy „Gwiezdne Wojny”. Teraz do tej kolekcji dołączą także „Szybcy i wściekli”, dochodowa seria Universal.

Słynna filmowa seria

Pierwszy film z serii „Szybcy i wściekli” trafił do kin w 2001 roku. Była to opowieść o policjancie, który infiltruje środowisko kierowców, prowadzących nielegalne wyścigi uliczne. W filmie występował Paul Walker i Vin Diesel, którzy już nierozerwalnie kojarzyć się będą z tą popularną serią.

Przeczytaj także

Film okazał się na tyle dużym sukcesem, że dwa lata później otrzymaliśmy jego sequel. Obecnie seria rozrosła się aż do 9 filmów pełnometrażowych, dwóch filmów krótkometrażowych, serialu animowanego, serii gier komputerowych, a także atrakcji w studiu Universal. Seria znajduje się też w 10 najlepiej zarabiających serii filmowych w historii kina.

Z każdym kolejnym odcinkiem stawka, o jaką toczyła się akcja rosła, a w ostatnim dotychczasowym odcinku serii, z wysokim numerem 8, bohaterowie mieli już do powstrzymania groźną cyberterrorytskę.

Lego „Szybcy i wściekli”

Piękne auta cały czas są jednak ważnym elementem serii, a teraz firma LEGO umożliwia nam stworzenie własnego samochodu, od którego wszystko się zaczęło. Słynny czarny Dodge Charger R/T, w modelu z lat 70. to oczko w głowie Dominica Torretto (Vin Diesel), który doskonale o niego dba.

Zestaw, będący repliką w skali 1:13 składać się będzie z 1077 plastikowych klocków, trafił do kolekcji Lego Technic. Jest już dostępny na zamówienie w oficjalnym internetowym sklepie LEGO, a na sklepowe półki ma trafić 27 kwietnia. Cena zestawu wynosi w zależności od regionu: 99 dolarów, bądź 99 Euro. Więcej zdjęć zestawu zobaczymy na oficjalnej stronie LEGO.

Przeczytaj także

Nowy film z serii „Szybcy i wściekli” miał trafić do kin w maju tego roku, ale z powodu wybuchu epidemii koronawirusa, data premiery została przesunięta na kwiecień 2021.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.