Leia będzie oficjalną księżniczką Disneya dzięki petycji?

Robert Skowronski
09.01.2017 10:54
Leia będzie oficjalną księżniczką Disneya dzięki petycji? Fot. Century Fox / REX / Shutterstock / East News

Bo choć „Gwiezdne wojny” znajdują się w rękach Disneya, a Leia to niewątpliwie księżniczka, to jednak nie wpisuje się ona do kanonu dotychczasowych disneyowskich księżniczek. Być może zmieni to internetowa petycja.

Wielu wciąż opłakuje Carrie Fisher. Już na wiele sposobów oddano cześć zmarłej aktorce, by wspomnieć tylko akcję z mieczami świetlnymi czy pożegnanie przez graczy Star Wars: The Old Republic. Niewykluczone, że doczekamy się kolejnego oddania jej hołdu.

W sieci powstała petycja, której twórcy domagają się uczynienia Lei oficjalną księżniczką Disneya. Wymaganych jest 150 tysięcy podpisów, z czego na stan obecny (9.01.2017) udało się zgromadzić 90 361 osób wspierających inicjatywę. Pomysłodawcą całości jest Cody Christensen z Utah, a w opisie akcji możemy przeczytać:

Po tragicznej stracie Carrie Fisher, uważamy, że Disney powinien zrezygnować z zasady, że oficjalną księżniczką Disneya może zostać wyłącznie animowana postać i powinien uczynić Leię swoją pełnoprawną księżniczką. Byłby to wspaniały sposób, aby uczcić Carrie. To o co prosimy jest to, żeby Walt Disney Corporation stworzył całą ceremonię wprowadzenia Lei jako najnowszej księżniczki Disneya, a także aby powstał specjalny serwis ku pamięci Carrie Fisher.

Wymogiem, aby trafić na księżniczkowy panteon faktycznie jest to, aby postać była animowana. Disney oczywiście mógłby nagiąć tę regułę lub też wykorzystać fakt, że Leia posiada również swoją animowaną wersję znaną z serialu „Star Wars: Rebelianci”. Jest też szereg innych wymogów, które Leia spełnia - jest człowiekiem, jest heroiczna, urodziła się jako księżniczka, jest główną postacią kobiecą i została przedstawiona w pierwszej odsłonie filmu (był to „Epizod IV”, ale powstał jako pierwszy). Na jej niekorzyść przemawia to, że została wymyślona nie znajdując się jeszcze w rękach Disneya.

Postać Carrie Fisher jest silna, walczy w imię wolności, nigdy nie wykręcała się od starć z wrogiem i doskonale radzi sobie w potyczkach. Wpisuje się to w to jakie są disneyowskie księżniczki zwłaszcza, jeżeli pod uwagę weźmie się fakt, że uległy one emancypacji.

W poniższym wideo możecie zapoznać się z teorią wyjaśniającą czy Leia może zostać oficjalną księżniczką Disneya:

Chcecie podpisać się pod petycją? Wystarczy, że odwiedzicie TEN adres.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.