09.01.2017 10:54

Leia będzie oficjalną księżniczką Disneya dzięki petycji?

Bo choć „Gwiezdne wojny” znajdują się w rękach Disneya, a Leia to niewątpliwie księżniczka, to jednak nie wpisuje się ona do kanonu dotychczasowych disneyowskich księżniczek. Być może zmieni to internetowa petycja.

Leia będzie oficjalną księżniczką Disneya dzięki petycji?
foto: Century Fox / REX / Shutterstock / East News

Wielu wciąż opłakuje Carrie Fisher. Już na wiele sposobów oddano cześć zmarłej aktorce, by wspomnieć tylko akcję z mieczami świetlnymi czy pożegnanie przez graczy Star Wars: The Old Republic. Niewykluczone, że doczekamy się kolejnego oddania jej hołdu.

W sieci powstała petycja, której twórcy domagają się uczynienia Lei oficjalną księżniczką Disneya. Wymaganych jest 150 tysięcy podpisów, z czego na stan obecny (9.01.2017) udało się zgromadzić 90 361 osób wspierających inicjatywę. Pomysłodawcą całości jest Cody Christensen z Utah, a w opisie akcji możemy przeczytać:

"

Po tragicznej stracie Carrie Fisher, uważamy, że Disney powinien zrezygnować z zasady, że oficjalną księżniczką Disneya może zostać wyłącznie animowana postać i powinien uczynić Leię swoją pełnoprawną księżniczką. Byłby to wspaniały sposób, aby uczcić Carrie. To o co prosimy jest to, żeby Walt Disney Corporation stworzył całą ceremonię wprowadzenia Lei jako najnowszej księżniczki Disneya, a także aby powstał specjalny serwis ku pamięci Carrie Fisher. "

Wymogiem, aby trafić na księżniczkowy panteon faktycznie jest to, aby postać była animowana. Disney oczywiście mógłby nagiąć tę regułę lub też wykorzystać fakt, że Leia posiada również swoją animowaną wersję znaną z serialu „Star Wars: Rebelianci”. Jest też szereg innych wymogów, które Leia spełnia - jest człowiekiem, jest heroiczna, urodziła się jako księżniczka, jest główną postacią kobiecą i została przedstawiona w pierwszej odsłonie filmu (był to „Epizod IV”, ale powstał jako pierwszy). Na jej niekorzyść przemawia to, że została wymyślona nie znajdując się jeszcze w rękach Disneya.

Postać Carrie Fisher jest silna, walczy w imię wolności, nigdy nie wykręcała się od starć z wrogiem i doskonale radzi sobie w potyczkach. Wpisuje się to w to jakie są disneyowskie księżniczki zwłaszcza, jeżeli pod uwagę weźmie się fakt, że uległy one emancypacji.

W poniższym wideo możecie zapoznać się z teorią wyjaśniającą czy Leia może zostać oficjalną księżniczką Disneya:

Chcecie podpisać się pod petycją? Wystarczy, że odwiedzicie TEN adres.

Robert Skowronski
Tagi: Star Wars