07.06.2018 14:03

Leia jako najpotężniejsza z Jedi w zabawnej przeróbce VIII epizodu „Star Wars”

Jeden z fanów „Gwiezdnych Wojen” postanowił poprawić scenę z „Ostatnich Jedi”, dając generał Lei niesamowitą moc. 

Leia Organa (Carrie Fisher)
foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Księżniczka Leia jest jedną z popularniejszych postaci „Gwiezdnych Wojen”. Nie mogło jej zabraknąć w „Ostatnich Jedi”. Bohaterka pełniła w filmie bardzo ważną rolę i okazało się, że wcale nie jest gorsza od swojego brata bliźniaka w kontroli nad Mocą. Nie wszystkim fanom spodobała się jednak scena, w której Leia używa Mocy, by wrócić na pokład rozbitego przez myśliwce Najwyższego Porządku krążownika Ruchu Oporu. Jeden z fanów postanowił poprawić nieco fragment filmu Riana Johnsona. 

Księżniczka Leia jako najpotężniejsza z Jedi

To, że Leia jest wrażliwa na Moc, zasugerowano już w oryginalnej trylogii. W komiksach i książkach dziejących się w uniwersum „Star Wars” wyjaśniono, czemu córka Anakina nie została Jedi i co spowodowało, że to właśnie Luke trafił na trening do Yody. Ten postanowił kontynuować Rian Johnson, co widać w scenie ataku Kylo Rena na statek jego matki. Leia wyczuła obecność syna i odwiodła go od chęci mordu. Niestety jeden z pilotów nie zawahał się i spowodował zniszczenie mostka kapitańskiego pojazdu. Organa wypadła w przestrzeń kosmiczną, jednak wykorzystała Moc, by wrócić na pokład. Oto jak ta scena powinna wyglądać według jednego z fanów. Przygotujcie się na prawdziwe przebudzenie mocy!

Połowa przeróbki jest żywcem wzięta z „Ostatnich Jedi”. Wszystko zmienia się, kiedy Leia otwiera oczy. Zamiast powoli powrócić na zniszczony mostek, przy akompaniamencie „Immigrant Song” Led Zeppelin, używa pełnej mocy MOCY i stać się żywą torpedą niszczącą flotę Najwyższego Porządku. Wykonując taki karkołomny wyczyn, raczej by nie przeżyła, ale zaoszczędziłaby wiele bólu Ruchowi Oporu. Niestety w „Ostatnich Jedi” Kylo Ren zdziesiątkował rebeliantów. Jedynie garstka zdołała uciec z planety Crait, w tym Leia, której jednak prawdopodobnie nie zobaczymy w IX epizodzie kosmicznej sagi.

Jak zakończy się nowa trylogia „Gwiezdnych Wojen”? Dowiemy się dopiero w grudniu 2019 roku, kiedy film wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi Leia Organa Carrie Fisher