Leia jako najpotężniejsza z Jedi w zabawnej przeróbce VIII epizodu „Star Wars”

Sergiusz Kurczuk
07.06.2018 14:03
Leia jako najpotężniejsza z Jedi w zabawnej przeróbce VIII epizodu „Star Wars” Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Jeden z fanów „Gwiezdnych Wojen” postanowił poprawić scenę z „Ostatnich Jedi”, dając generał Lei niesamowitą moc. 

Księżniczka Leia jest jedną z popularniejszych postaci „Gwiezdnych Wojen”. Nie mogło jej zabraknąć w „Ostatnich Jedi”. Bohaterka pełniła w filmie bardzo ważną rolę i okazało się, że wcale nie jest gorsza od swojego brata bliźniaka w kontroli nad Mocą. Nie wszystkim fanom spodobała się jednak scena, w której Leia używa Mocy, by wrócić na pokład rozbitego przez myśliwce Najwyższego Porządku krążownika Ruchu Oporu. Jeden z fanów postanowił poprawić nieco fragment filmu Riana Johnsona. 

Księżniczka Leia jako najpotężniejsza z Jedi

To, że Leia jest wrażliwa na Moc, zasugerowano już w oryginalnej trylogii. W komiksach i książkach dziejących się w uniwersum „Star Wars” wyjaśniono, czemu córka Anakina nie została Jedi i co spowodowało, że to właśnie Luke trafił na trening do Yody. Ten postanowił kontynuować Rian Johnson, co widać w scenie ataku Kylo Rena na statek jego matki. Leia wyczuła obecność syna i odwiodła go od chęci mordu. Niestety jeden z pilotów nie zawahał się i spowodował zniszczenie mostka kapitańskiego pojazdu. Organa wypadła w przestrzeń kosmiczną, jednak wykorzystała Moc, by wrócić na pokład. Oto jak ta scena powinna wyglądać według jednego z fanów. Przygotujcie się na prawdziwe przebudzenie mocy!

Połowa przeróbki jest żywcem wzięta z „Ostatnich Jedi”. Wszystko zmienia się, kiedy Leia otwiera oczy. Zamiast powoli powrócić na zniszczony mostek, przy akompaniamencie „Immigrant Song” Led Zeppelin, używa pełnej mocy MOCY i stać się żywą torpedą niszczącą flotę Najwyższego Porządku. Wykonując taki karkołomny wyczyn, raczej by nie przeżyła, ale zaoszczędziłaby wiele bólu Ruchowi Oporu. Niestety w „Ostatnich Jedi” Kylo Ren zdziesiątkował rebeliantów. Jedynie garstka zdołała uciec z planety Crait, w tym Leia, której jednak prawdopodobnie nie zobaczymy w IX epizodzie kosmicznej sagi.

Jak zakończy się nowa trylogia „Gwiezdnych Wojen”? Dowiemy się dopiero w grudniu 2019 roku, kiedy film wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.