02.11.2018
Aktualizacja: 24.04.2019 13:01

Leonardo DiCaprio – najlepsze filmy i najlepsze role [WYNIKI SONDY]

Które filmy z Leonardem DiCaprio są najlepsze i jakie role aktora zasługują na przejście do historii jako jego najwybitniejsze kreacje? Czytelnicy Antyradio.pl wytypowali najlepsze z najlepszych dzieł z udziałem jednego z najsłynniejszych współczesnych aktorów. 

Leonardo DiCaprio najlepsze filmy i role
foto: kadr z filmu "Wilk z Wall Street"

Leonardo DiCaprio to bezdyskusyjnie jeden z najsłynniejszych, najbardziej rozchwytywanych i najbardziej uznanych hollywoodzkich aktorów. Jego nazwisko w obsadzie dla wielu jest gwarancją dobrego filmu. Aktor debiutował przed kamerą w wieku zaledwie 5 lat, a mając ich kilkanaście występował już u boku Roberta De Niro i otrzymywał nominacje do prestiżowych nagród. Pierwszą szansę na Oscara zdobył dzięki roli upośledzonego chłopca w "Co gryzie Gilberta Grape'a" w 1993 roku. Kolejne otrzymywał już jako dojrzały aktor, kiedy za sobą miał już okres bycia bożyszczem nastolatek w związku z rolami w filmach "Titanic" i "Romeo i Julia". 

Dziś należy do prawdziwej śmietanki Hollywood - jest ulubionym aktorem Martina Scorsese, a na swoim koncie ma role w filmach największych mistrzów współczesnego kina: Stevena Spielberga, Christophera Nolana, Quentina Tarantino, Clinta Eastwooda, Jamesa Camerona i Agnieszki Holland. W 2016 roku otrzymał też upragnionego Oscara za rolę w "Zjawie" Alejandra Gonzáleza Iñárritu. Jednak czy to właśnie ten film i ta rola zasługują na miano najlepszych w karierze Leonarda DiCaprio? Większość czytelników portalu Antyradio.pl ma na ten temat zupełnie inne zdanie.

Najlepsze role Leonarda DiCaprio - ranking

Na szczycie naszego rankingu najlepszych ról Leonarda DiCaprio znalazł się oszust, krętacz i manipulant, czyli Jordan Belfort znany też jako Wilk z Wall Street. Brawurowa kreacja Leo w słynnym filmie Martina Scorsese zdobyła aż 24% głosów. Drugie miejsce i 13% głosów otrzymał Calvin Candie, okrutny właściciel plantacji Candyland z filmu "Django" Quentina Tarantino. 12% uczestników sondy oddało natomiast swój głos na Arniego Grape'a, przyznając mu tym samym 3. miejsce w rankingu.

Co ciekawe, okazuje się, że słynny Jack z "Titanica" stracił już swój dawny urok, gdyż postawiły na niego tylko 4% głosujących. Najmniejszej liczbie osób podobały się natomiast role Romea, Howarda Hughesa, Franka Willera i J.E. Hoovera. Za każdą z nich Leo otrzymał tylko po 1% głosów. Zestawienie TOP 15 najlepszych ról DiCaprio prezentujemy poniżej.

Najlepsze filmy z Leonardem DiCaprio [RANKING]

 1. Jordan Belfort (Wilk z Wall Street) - 24%
 2. Calvin Candie (Django) - 13%
 3. Arnie Grape (Co gryzie Gilberta Grape'a) - 12%
 4. Teddy Daniels (Wyspa tajemnic) - 11%
 5. Hugh Glass (Zjawa) - 10%
 6. Frank Abagnale Jr (Złap mnie, jeśli potrafisz) - 6%
 7. Billy Costigan (Infiltracja) - 5%
 8. Cobb (Incepcja) - 5%
 9. Jack Dawson (Titanic) - 4%
 10. Danny Archer (Krawy diament) - 3%
 11. Jay Gatsby (Wielki Gatsby) - 3%
 12. Romeo (Romeo i Julia) - 1%
 13. Howard Hughes (Aviator) - 1%
 14. Frank Willer (Droga do szczęścia) - 1%
 15. J.Edgar Hoover (J.Edgar) - 1%
Leonardo DiCaprio - najlepsze role ranking

Ranking filmów z Leonardem DiCaprio

Po tym, jak przedstawiały się wyniki sondy na najlepszą rolę Leonarda DiCaprio, rozkład głosów na najlepsze filmy z Leo nie zaskakuje. Na pierwszym miejscu po raz kolejny uplasował się "Wilk z Wall Street" Martina Scorsese z wynikiem 21% głosów, zaś drugą pozycję zajął film "Django" Quentina Tarantino, na który postawiło 15% głosujących. Zmiany nastąpiły dopiero na miejscu trzecim, na którym znalazły się ex aequo "Incepcja" Christophera Nolana, "Wyspa tajemnic" Martina Scorsese i "Zjawa" Alejandra Gonzáleza Iñárritu, otrzymując po 11% głosów. Pełen ranking 15 najlepszych filmów z Leonardem DiCaprio wg czytelników Antyradio.pl znajdziecie poniżej.

Leonardo DiCaprio - najlepsze filmy ranking

Leonardo DiCaprio obecnie pracuje na planie najnowszego filmu Quentina Tarantino pt. "Once Upon a Time in Hollywood". Niebawem wystąpi też w kolejnym obrazie Martina Scorsese i będzie pełnił rolę producenta polskiego filmu.

Tagi: Leonardo DiCaprio