Leonardo DiCaprio – najlepsze filmy i najlepsze role [WYNIKI SONDY]

02.11.2018
Aktualizacja: 24.04.2019 13:01
Leonardo DiCaprio – najlepsze filmy i najlepsze role [WYNIKI SONDY] Fot. kadr z filmu "Wilk z Wall Street"

Które filmy z Leonardem DiCaprio są najlepsze i jakie role aktora zasługują na przejście do historii jako jego najwybitniejsze kreacje? Czytelnicy Antyradio.pl wytypowali najlepsze z najlepszych dzieł z udziałem jednego z najsłynniejszych współczesnych aktorów. 

Leonardo DiCaprio to bezdyskusyjnie jeden z najsłynniejszych, najbardziej rozchwytywanych i najbardziej uznanych hollywoodzkich aktorów. Jego nazwisko w obsadzie dla wielu jest gwarancją dobrego filmu. Aktor debiutował przed kamerą w wieku zaledwie 5 lat, a mając ich kilkanaście występował już u boku Roberta De Niro i otrzymywał nominacje do prestiżowych nagród. Pierwszą szansę na Oscara zdobył dzięki roli upośledzonego chłopca w "Co gryzie Gilberta Grape'a" w 1993 roku. Kolejne otrzymywał już jako dojrzały aktor, kiedy za sobą miał już okres bycia bożyszczem nastolatek w związku z rolami w filmach "Titanic" i "Romeo i Julia". 

Dziś należy do prawdziwej śmietanki Hollywood - jest ulubionym aktorem Martina Scorsese, a na swoim koncie ma role w filmach największych mistrzów współczesnego kina: Stevena Spielberga, Christophera Nolana, Quentina Tarantino, Clinta Eastwooda, Jamesa Camerona i Agnieszki Holland. W 2016 roku otrzymał też upragnionego Oscara za rolę w "Zjawie" Alejandra Gonzáleza Iñárritu. Jednak czy to właśnie ten film i ta rola zasługują na miano najlepszych w karierze Leonarda DiCaprio? Większość czytelników portalu Antyradio.pl ma na ten temat zupełnie inne zdanie.

Najlepsze role Leonarda DiCaprio - ranking

Na szczycie naszego rankingu najlepszych ról Leonarda DiCaprio znalazł się oszust, krętacz i manipulant, czyli Jordan Belfort znany też jako Wilk z Wall Street. Brawurowa kreacja Leo w słynnym filmie Martina Scorsese zdobyła aż 24% głosów. Drugie miejsce i 13% głosów otrzymał Calvin Candie, okrutny właściciel plantacji Candyland z filmu "Django" Quentina Tarantino. 12% uczestników sondy oddało natomiast swój głos na Arniego Grape'a, przyznając mu tym samym 3. miejsce w rankingu.

Co ciekawe, okazuje się, że słynny Jack z "Titanica" stracił już swój dawny urok, gdyż postawiły na niego tylko 4% głosujących. Najmniejszej liczbie osób podobały się natomiast role Romea, Howarda Hughesa, Franka Willera i J.E. Hoovera. Za każdą z nich Leo otrzymał tylko po 1% głosów. Zestawienie TOP 15 najlepszych ról DiCaprio prezentujemy poniżej.

Najlepsze filmy z Leonardem DiCaprio [RANKING]

 1. Jordan Belfort (Wilk z Wall Street) - 24%
 2. Calvin Candie (Django) - 13%
 3. Arnie Grape (Co gryzie Gilberta Grape'a) - 12%
 4. Teddy Daniels (Wyspa tajemnic) - 11%
 5. Hugh Glass (Zjawa) - 10%
 6. Frank Abagnale Jr (Złap mnie, jeśli potrafisz) - 6%
 7. Billy Costigan (Infiltracja) - 5%
 8. Cobb (Incepcja) - 5%
 9. Jack Dawson (Titanic) - 4%
 10. Danny Archer (Krawy diament) - 3%
 11. Jay Gatsby (Wielki Gatsby) - 3%
 12. Romeo (Romeo i Julia) - 1%
 13. Howard Hughes (Aviator) - 1%
 14. Frank Willer (Droga do szczęścia) - 1%
 15. J.Edgar Hoover (J.Edgar) - 1%
dicaprio najlepsza rola wyniki Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Ranking filmów z Leonardem DiCaprio

Po tym, jak przedstawiały się wyniki sondy na najlepszą rolę Leonarda DiCaprio, rozkład głosów na najlepsze filmy z Leo nie zaskakuje. Na pierwszym miejscu po raz kolejny uplasował się "Wilk z Wall Street" Martina Scorsese z wynikiem 21% głosów, zaś drugą pozycję zajął film "Django" Quentina Tarantino, na który postawiło 15% głosujących. Zmiany nastąpiły dopiero na miejscu trzecim, na którym znalazły się ex aequo "Incepcja" Christophera Nolana, "Wyspa tajemnic" Martina Scorsese i "Zjawa" Alejandra Gonzáleza Iñárritu, otrzymując po 11% głosów. Pełen ranking 15 najlepszych filmów z Leonardem DiCaprio wg czytelników Antyradio.pl znajdziecie poniżej.

dicaprio najlepszy film wyniki Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Leonardo DiCaprio obecnie pracuje na planie najnowszego filmu Quentina Tarantino pt. "Once Upon a Time in Hollywood". Niebawem wystąpi też w kolejnym obrazie Martina Scorsese i będzie pełnił rolę producenta polskiego filmu.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.