25.10.2018 11:47

Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese zrobią razem kolejny film

Jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich aktorów i legendarny reżyser szykują ekranizację książki "Czas krwawego księżyca". Będzie to 6. wspólny film Leonardo DiCaprio i Martina Scorsese.

DiCaprio Scorsese
foto: Gregorio T. Binuya/Everett Collection/ EAST NEWS

Studio Imperative Entertainment zaangażowało Martina Scorsese i Leonarda DiCaprio do pracy nad ekranizacją "Czasu krwawego księżyca", bestselleru "New York Timesa" autorstwa Davida Granna. Duet reżysersko-aktorski wejdzie na plan latem 2019 roku. O czym opowie ich nowy film?

Leonardo DiCaprio po raz 6. zagra w filmie Martina Scorsese

"Czas krwawego księżyca" to jedna z najgłośniejszych książek non-fiction ostatnich lat napisana przez dziennikarza "New Yorkera", Davida Granna, który jest też autorem głośnej książki "Zaginione miasto Z". Publikacja o podtytule "Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI" opowiada przerażającą historię, która rozegrała się w Oklahomie w USA w latach 20. XX wieku. Indianie ze szczepu Osagów, zwani najbogatszymi Indianami Ameryki z powodu złóż ropy naftowej znajdujących się na terenie ich rezerwatu, zaczęli ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Rozwiązania zagadki serii morderstw podjęło się wówczas nowo utworzone FBI, otwierając prawdziwą puszkę pandory, pełną ponurych tajemnic. 

Studio pozyskało prawa do książki Granna w 2016 roku i już wtedy zarówno Scorsese, jak i DiCaprio, wyrazili zainteresowanie projektem. Jak powiedział reżyser:

"

Kiedy przeczytałem książkę Davida Granna, natychmiast zacząłem to sobie wyobrażać - ludzi, scenografię, akcję - i wiedziałem, że muszę zrobić z tego film. Jestem bardzo podekscytowany, że będę pracować z Erikiem Rothem i ponownie spotkam się z Leo DiCaprio, by przenieść na ekran tę naprawdę intrygującą amerykańską historię.  "

Wspomniany przez Scorsese Eric Roth napisze scenariusz do filmu. Reżyser będzie też jego producentem wraz z przedstawicielami Imperative Entertainment, Sikelia Productions i Appian Way Productions. Film będzie następnym projektem zarówno dla DiCaprio i Scorsese. Obecnie aktor pracuje nad rolą Ricka Daltona w "Once Upon A Time in Hollywood"  Quentina Tarantino, natomiast reżyser kończy postprodukcję filmu "The Irishman" realizowanego na zlecenie Netflix. 

Wcześniej reżysersko-aktorski duet pracował razem nad 5 filmami. Ich wspólna działalność rozpoczęła się filmem "Gangi Nowego Jorku". Następnie Scorsese zaprosił DiCaprio do współpracy przy "Aviatorze", "Infiltracji", "Wyspie tajemnic" oraz nominowanym do Oscara "Wilku z Wall Street". Czy nowa produkcja przyniesie kolejne nominacje do prestiżowych nagród? Przekonamy się za parę lat...

Natalia Hluzow
Tagi: News Martin Scorsese Leonardo DiCaprio