Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese zrobią razem kolejny film

Natalia Hluzow
25.10.2018 11:47
DiCaprio Scorsese|undefined Fot. Gregorio T. Binuya/Everett Collection/ EAST NEWS

Jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich aktorów i legendarny reżyser szykują ekranizację książki "Czas krwawego księżyca". Będzie to 6. wspólny film Leonardo DiCaprio i Martina Scorsese.

Studio Imperative Entertainment zaangażowało Martina Scorsese i Leonarda DiCaprio do pracy nad ekranizacją "Czasu krwawego księżyca", bestselleru "New York Timesa" autorstwa Davida Granna. Duet reżysersko-aktorski wejdzie na plan latem 2019 roku. O czym opowie ich nowy film?

Leonardo DiCaprio po raz 6. zagra w filmie Martina Scorsese

"Czas krwawego księżyca" to jedna z najgłośniejszych książek non-fiction ostatnich lat napisana przez dziennikarza "New Yorkera", Davida Granna, który jest też autorem głośnej książki "Zaginione miasto Z". Publikacja o podtytule "Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI" opowiada przerażającą historię, która rozegrała się w Oklahomie w USA w latach 20. XX wieku. Indianie ze szczepu Osagów, zwani najbogatszymi Indianami Ameryki z powodu złóż ropy naftowej znajdujących się na terenie ich rezerwatu, zaczęli ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Rozwiązania zagadki serii morderstw podjęło się wówczas nowo utworzone FBI, otwierając prawdziwą puszkę pandory, pełną ponurych tajemnic. 

Studio pozyskało prawa do książki Granna w 2016 roku i już wtedy zarówno Scorsese, jak i DiCaprio, wyrazili zainteresowanie projektem. Jak powiedział reżyser:

Kiedy przeczytałem książkę Davida Granna, natychmiast zacząłem to sobie wyobrażać - ludzi, scenografię, akcję - i wiedziałem, że muszę zrobić z tego film. Jestem bardzo podekscytowany, że będę pracować z Erikiem Rothem i ponownie spotkam się z Leo DiCaprio, by przenieść na ekran tę naprawdę intrygującą amerykańską historię. 

Wspomniany przez Scorsese Eric Roth napisze scenariusz do filmu. Reżyser będzie też jego producentem wraz z przedstawicielami Imperative Entertainment, Sikelia Productions i Appian Way Productions. Film będzie następnym projektem zarówno dla DiCaprio i Scorsese. Obecnie aktor pracuje nad rolą Ricka Daltona w "Once Upon A Time in Hollywood"  Quentina Tarantino, natomiast reżyser kończy postprodukcję filmu "The Irishman" realizowanego na zlecenie Netflix. 

Wcześniej reżysersko-aktorski duet pracował razem nad 5 filmami. Ich wspólna działalność rozpoczęła się filmem "Gangi Nowego Jorku". Następnie Scorsese zaprosił DiCaprio do współpracy przy "Aviatorze", "Infiltracji", "Wyspie tajemnic" oraz nominowanym do Oscara "Wilku z Wall Street". Czy nowa produkcja przyniesie kolejne nominacje do prestiżowych nagród? Przekonamy się za parę lat...

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.