Który film z Leonardem DiCaprio jest najlepszy? [SONDA]

Natalia Hluzow
26.10.2018 23:12
Który film z Leonardem DiCaprio jest najlepszy? [SONDA] Fot. kadr z filmów "Django", "Wielki Gatsby" i "Zjawa"

Choć ma dopiero 43 lata, na ekranie zadebiutował już 38 lata temu. Leonadro DiCaprio jest dziś jednym z najsłynniejszych i najbardziej uznanych współczesnych aktorów. Jakie filmy z jego udziałem wspominamy najlepiej i które role zapisały się w historii kina?

Jest ulubionym współczesnym aktorem Martina Scorsese, grywał też u Stevena Spielberga, Christophera Nolana, Quentina Tarantino, Clinta Eastwooda, Jamesa Camerona i Agnieszki Holland. Leonardo DiCaprio to jeden z najlepiej opłacanych, najbardziej rozchwytywanych i najwyżej cenionych współczesnych aktorów, który mimo młodego wieku zagrał już w ponad 30 filmach, był pięciokrotnie nominowany do Oscara (z czego zdobył jedną statuetkę za rolę w „Zjawie”), 11 razy walczył o Złoty Glob (z czego trafiły do niego 3 nagrody – za „Zjawę”, „Wilka z Wall Street” i „Aviatora”), otrzymał nagrodę BAFTA, Srebrnego Niedźwiedzia i ponad 20 innych nagród. Czy w gronie tylu oscarowych hitów i wyróżnionych na festiwalach kreacji aktorskich da się wybrać najlepszy film z Leonardem DiCaprio i jego najlepszą rolę? Dziś to wyzwanie stawiamy przed Wami!

Najlepsze role Leonarda DiCaprio

Leonardo DiCaprio debiutował na ekranie w wieku 5 lat w programie dla dzieci o tytule „Romper Room”. Jeszcze w latach 80. występował w serialach familijnych „Dzieciaki, kłopoty i my” oraz „Spokojnie, tatuśku”. Przełomem w jego karierze był rok 1993, kiedy wystąpił u boku Roberta De Niro w „Chłopięcym świecie” oraz wraz z Johnnym Deppem zagrał w filmie „Co gryzie Gilberta Grape’a”. Rola upośledzonego chłopca przyniosła mu pierwszą nominację do Oscara, kiedy miał zaledwie 20 lat.

W latach 90. stał się bożyszczem nastolatek. Zapoczątkowała to tytułowa rola w adaptacji „Romea i Julii” Shakespeare'a, a ostatecznie przypieczętował występ w „Titanicu”, po którym DiCaprio długo zmagał się z wizerunkiem słodkiego chłopca.

Kolejny przełom nastąpił w 2002 roku, kiedy do kin trafiły filmy Stevena Spielberga i Martina Scorsese z udziałem DiCaprio. Główna rola w „Złap mnie jeśli potrafisz” przyniosła mu kolejne nominacje do prestiżowych nagród, zaś „Gangi Nowego Jorku” zapoczątkowały wieloletnią współpracę z jednym z największych mistrzów kina. DiCaprio był nominowany do Oscara aż za trzy z pięciu ról, które zagrał u Scorsese. Statuetkę przyniosła mu jednak dopiero rola Hugh Grassa w „Zjawie” Alejandra Gonzáleza Iñárritu.

Obecnie aktor pracuje na planie „Once Upon a Time in Hollywood”, gdzie ponownie współpracuje z Quentinem Tarantino. Następnie wystąpi w kolejnym filmie Martina Scorsese, będącym ekranizacją „Czasu krwawego księżyca” Davida Granna.

Z którą z ról Leonardo DiCaprio Waszym zdaniem poradził sobie najlepiej? Zagłosujcie w naszej sondzie! Dla ułatwienia możecie głosować na jedną z piętnastu wybranych przez nas pozycji.

dicaprio rola sonda Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Leo DiCaprio: Najlepsze filmy

Jak wiadomo, nie zawsze dobra rola, nawet głównego aktora, jest gwarancją dobrego filmu. Dlatego osobno przygotowaliśmy listę najlepszych filmów z udziałem Leonarda DiCaprio. Są wśród nich hity najważniejszych współczesnych reżyserów, jak „Incepcja” czy „Django”, jak i dzieła wspominanych wyżej mistrzów kina. Która z poniższych produkcji jest Waszym zdaniem najlepszym filmem z Leonardem DiCaprio?

dicaprio film sonda Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Głosowanie trwało do piątku 2 listopada 2018. W osobnym artykule znajdziecie wyniki sondy na najlepszy film z DiCaprio i jego najlepszą rolę.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.