Leonardo diCaprio oskarżony przez prezydenta Brazylii o podpalenia lasów amazońskich
01.12.2019 16:42
Leonardo diCaprio oskarżony przez prezydenta Brazylii o podpalenia lasów amazońskich Fot. face to face/FaceToFace/REPORTER

Jair Bolsonaro, prezydent Brazylii określany często jako „tropikalny Trump”, oskarżył aktora Leonardo diCaprio o finansowanie podpalaczy lasów deszczowych Amazonii.

Polityk nie bawił się w subtelności, wprost oskarżając światową gwiazdę, która kojarzona jest z edukowaniem w sprawie zmian klimatycznych oraz przekazywaniem własnych pieniędzy organizacjom chroniących środowisko, o finansowanie organizacji podpalających lasy amazońskie.

Ten Leonardo diCaprio to fajny gość, prawda? Daje pieniądze na spalanie Amazonii.

Przeczytaj także

Prezydent Brazylii powtórzył to kilkakrotnie dla lokalnych mediów, a jego syn opublikował tweeta oskarżającego aktora o przeznaczenie 300 000 dolarów na organizację, której członkowie zostali rzekomo przyłapani na podpalaniu lasów.

Wypowiedzi Jaira Bolsonaro kojarzone są z aresztowaniem czterech ochotników biorących udział w gaszeniu pożarów lasów tropikalnych w Brazylii. Według niektórych przekazów, mieli oni podkładać ogień pod las, żeby zwiększyć ilość funduszy otrzymywanych z całego świata na ratowanie dżungli. Członkowie organizacji pozarządowej zostali wypuszczenie po niepokojach społecznych w Brazylii, a ze strony mediów rządowych pojawiły się sugestie, że NGO do którego należą ma powiązania z diCaprio.

Leonardo diCaprio oskarżony o finansowanie podpalaczy amazońskiej dżungli

Syn prezydenta Brazylii w swoim tweecie zasugerował, że WWF płaci lokalnym organizacjom pozarządowym za fotografie palących się lasów. Celem jest pokazywanie zdjęć podczas akcji zbierania funduszy na ratowanie dżungli, a pieniądze na ich zrobienie miały być zapewnione właśnie przez diCaprio.

WWF zdecydowanie odcięło się od tych oskarżeń, broniąc także dobrego imienia aktora. Leonardo diCaprio, który przekazał łącznie 5 mln dolarów na walkę z pożarami lasów amazońskich, także wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Aktor stwierdził, że wpiera Brazylijczyków w ich staraniach ocalenia dziedzictwa kulturowych i podkreślił, że przyszłość niemożliwego do zastąpienia ekosystemu wisi na włosku.

Zobacz także: Leonardo DiCaprio wyprodukuje polski film 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.