28.05.2018 13:39

Letitia Wright jest gotowa, by przejąć tron Wakandy i kostium Black Panthera

Wcielająca się w Shuri Letitia Wright ponownie zasugerowała, że niebawem zobaczymy ją w roli nowej Black Panther. 

Shuri (Letitia Wright)
foto: kadr z filmu Black Panther

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Grana przez Letitię Wright Shuri była jedną z najlepszych postaci drugoplanowych filmu „Black Panther”. Młodsza siostra T'Challi nie tylko okazała się geniuszem technologicznym, ale również utalentowaną wojowniczką. Wielu fanów od razu zobaczyło w bohaterce następczynię tronu Wakandy i kostiumu Czarnej Pantery. Aktorka sugerowała już jakiś czas temu, że wcieli się w kostium swoich przodków i zostanie nową obrończynią afrykańskiego państwa. Po premierze filmu „Avengers: Infinity War” ta spekulacja stała się bliższa prawy niż kiedykolwiek wcześniej. 

Shuri nową Black Panther?

Jak donosi Deadline, podczas londyńskiego MCM Comic-con aktorka ponownie niejednoznacznie odpowiedziała na pytania, czy to ona w kolejnym filmie Marvel Studios założy kostium Black Panthera. Słowa aktorki sprawiły, że fani jej postaci ponownie nabrali nadzieję. 

"

Biorąc pod uwagę komiksy, tak. "

Aktorka odniosła się oczywiście do 5. volume'a przygód Black Panthera wydawanego w latach 2009-2010. W komiksie Reginalda Hudlina Shuri musiała przejąć obowiązki brata po tym, jak T'Challa został poważnie raniony przez Doktora Dooma. Król Wakandy wszedł w konflikt z grupą Cabal, która była przeciwieństwem sprawujących pieczę nad Klejnotami Nieskończoności Illuminati. T'Challa walczył o życie, a Shuri przeszła rytuał i została nową Black Panther. Mimo że jej brat wrócił do zdrowia, dziewczyna zachowała kostium, z którego korzystała podczas ataku Thanosa na Wakandę na łamach serii „Infinity”.

Black Panther vol. 5 #1

W „Avengers: Infinity War” T'Challa zniknął wraz innymi herosami, kiedy Thanos zdobył wszystkie Kamienie i wypełnił swoją misję. Nie wiadomo, co stało się z Shuri, ale prawdopodobnie przeżyła czystkę Szalonego Tytana. Jest więc spora szansa, że przynajmniej w 4. części „Avengers” zobaczymy ją jako Black Panthera. Jest to całkiem prawdopodobne, tym bardziej że już przy okazji pierwszego filmu pojawił się concept art, przedstawiający Shuri w czarnym kostiumie z vibranium.

Shuri

Czy jest szansa, że 2. cześć „Black Panthera” opowie o Shuri jako królowej i obrończyni Wakandy? Szanse są raczej małe, mimo zapewnień, że czas po premierze „Avengers 4” będzie należał do superbohaterek. Byłby to oczywiście nowatorski i odważny ruch ze strony Marvel Studios, ale T'Challa prawdopodobnie zostanie przywrócony do życia i w roli Black Panthera w 2. solowym filmie o tym herosie ponownie zobaczymy Chadwicka Bosemana. 

Pozostali przy życiu mieszkańcy Wakandy powrócą na początku maja 2019 roku w 4. części „Avengers”. Film „Black Panther 2” został już oficjalnie potwierdzony przez szefów Marvel Studios, ale na razie nie podano daty premiery. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Black Panther Marvel Avengers: Infinity War Marvel Comics Thanos Avengers 4 Shuri