Liam Neeson będzie kierowcą samochodu z bombą

Robert Skowronski
10.05.2017 10:55
Liam Neeson będzie kierowcą samochodu z bombą Fot. kadr z filmu

Gwiazdor serii „Uprowadzona” wystąpi w thrillerze „Retribution”. Dowiedz się więcej o projekcie.

Obraz realizuje StudioCanal, The Picture Company oraz Ombra Films. Całość będzie stanowić remake hiszpańskiego thrillera „El desconocido” z 2015 roku w reżyserii Daniego de la Torre (u nas film nosił tytuł „Nieznany”). Dzieło wygrało nagrodę Goya za najlepszy montaż i dźwięk.

Film koncentrował się na odnoszącym sukcesy finansiście z Wall Street, który odkrywa, że w jego samochodzie podłożono bombę. Sprawca pozostaje nieznany, ale jednocześnie grozi bohaterowi, że zdetonuje ładunek. Ten musi w krótkim czasie zdobyć dla niego dużą sumę pieniędzy. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy do samochodu wsiada rodzina mężczyzny.

Producentem „Retribution” jest Jaume Collet-Sera, z którym Neeson współpracował przy okazji filmów „Non-Stop”, „Nocny pościg” i „Tożsamość”. Chris Salmanpour i Andrew Baldwin dostarczą scenariusz.

Przedstawimy Wam zwiastun hiszpańskiego pierwowzoru:

Choć Jaume Collet-Sera nie jest reżyserem „Retribution”, to realizuje on inny film z główną rolą Neesona. W „The Commuter” pojawią się także Patrick Wilson i Vera Farmiga, gwiazdy serii „Obecność”. Obraz zadebiutuje 13 października 2017 roku.

Liama Neesona w ostatnim czasie mogliśmy oglądać w „Milczeniu” Martina Scorsese, a jeszcze w 2017 roku pojawi się w „Red Nose Day Actually”, czyli krótkometrażowej wersji „To właśnie miłość”, która zostanie wyświetlona przez NBC oraz BBC1.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.