10.05.2017 10:55

Liam Neeson będzie kierowcą samochodu z bombą

Gwiazdor serii „Uprowadzona” wystąpi w thrillerze „Retribution”. Dowiedz się więcej o projekcie.

Liam Neeson będzie kierowcą samochodu z bombą
foto: kadr z filmu

Obraz realizuje StudioCanal, The Picture Company oraz Ombra Films. Całość będzie stanowić remake hiszpańskiego thrillera „El desconocido” z 2015 roku w reżyserii Daniego de la Torre (u nas film nosił tytuł „Nieznany”). Dzieło wygrało nagrodę Goya za najlepszy montaż i dźwięk.

Film koncentrował się na odnoszącym sukcesy finansiście z Wall Street, który odkrywa, że w jego samochodzie podłożono bombę. Sprawca pozostaje nieznany, ale jednocześnie grozi bohaterowi, że zdetonuje ładunek. Ten musi w krótkim czasie zdobyć dla niego dużą sumę pieniędzy. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy do samochodu wsiada rodzina mężczyzny.

Producentem „Retribution” jest Jaume Collet-Sera, z którym Neeson współpracował przy okazji filmów „Non-Stop”, „Nocny pościg” i „Tożsamość”. Chris Salmanpour i Andrew Baldwin dostarczą scenariusz.

Przedstawimy Wam zwiastun hiszpańskiego pierwowzoru:

Choć Jaume Collet-Sera nie jest reżyserem „Retribution”, to realizuje on inny film z główną rolą Neesona. W „The Commuter” pojawią się także Patrick Wilson i Vera Farmiga, gwiazdy serii „Obecność”. Obraz zadebiutuje 13 października 2017 roku.

Liama Neesona w ostatnim czasie mogliśmy oglądać w „Milczeniu” Martina Scorsese, a jeszcze w 2017 roku pojawi się w „Red Nose Day Actually”, czyli krótkometrażowej wersji „To właśnie miłość”, która zostanie wyświetlona przez NBC oraz BBC1.

Obejrzysz nowy film z Liamem Neesonem?

Robert Skowronski
Tagi: News Liam Neeson