05.02.2019 13:34

Liam Neeson wyznał, że chciał zamordować czarnoskórą osobę w ramach zemsty. Został oskarżony o rasizm

Aktor podczas promocji filmu "Cold Pursuit", który opowiada o mszczeniu się, opowiedział dziennikowi The Independent o swojej historii związanej z zemstą za gwałt na jednej z osób bliskich Neesonowi. 

Liam Neeson
foto: Open Road Films / Inferno Distri/Collection Christophel/East New

Liam Neeson znalazł się w ogniu krytyki, gdy podzielił się historią związaną z zemstą za napaść seksualną, która dotknęła bliską mu osobę. Aktor promuje obecnie swój film "Cold Pursuit" i w wywiadzie z The Independent zapytano go o to, co powoduje, że opowieści o zemście są satysfakcjonujące dla widzów. Mężczyzna po chwili namysłu odpowiedział, że "jest w nich coś pierwotnego", a następnie zaczął opowiadać o sytuacji, która "jakiś czas temu" dotknęła jego i jego bliskich.

Liam Neeson przyznał, że chciał zamordować człowieka

Neeson dowiedział się, że jedna z bliskich mu osób stała się ofiarą gwałtu. To spowodowało, że aktor poczuł chęć przeprowadzenia samosądu:

"

Poradziła sobie z tą sytuacją w niesamowity sposób. Ale dla mnie... pierwsze to zapytałem, czy wiedziała kto był. Powiedziała, że nie wie. Jaki mieli kolor skóry? Powiedziała, że to osoba czarnoskóra. 

Więc zacząłem chodzić z pałką żyroskopową po okolicy i czekałem aż ktoś mnie zaczepi. Wstydzę się swojego zachowania - przez tydzień chodziłem po okolicy i miałem nadzieję, że jakiś czarnoskóry skur*iel wyjdzie z pubu i będzie mnie zaczepiał, czy coś. Żebym mógł go zabić. Potrzebowałem mniej więcej półtora tygodnia żeby dojść do siebie.  "

Aktor następnie wyjaśnił, że przemoc tylko napędza przemoc, a jego pierwotna chęć wyżycia się na niewinnej osobie za krzywdę wyrządzoną bliskiemu człowiekowi była bezsensowna:

"

Pochodzę z Północnej Irlandii i czasów Konfliktu. Znałem osoby, które zginęły podczas strajków głodowych. Miałem znajomych, którzy czynnie brali udział w walkach i rozumiem chęć zemsty.

Ale to po prostu prowadzi do kolejnej zemsty, do kolejnej śmierci i Północna Irlandia jest tego przykładem. To co dzieje się na świecie, cała ta przemoc jest tego przykładem. Ale ta pierwotna chęć zranienia kogoś - ja to rozumiem. "

Hemsworth, Neeson, Thompson - Men in Black
Hemsworth, Neeson, Thompson - Men in Black
Przeczytaj także „Men in Black”: Liam Neeson dołączy do Chrisa Hemswortha i Tessy Thompson

Neeson posądzony o rasizm

Jego intymne wyznanie spotkało się ze sporą krytyką. Aktor szybko stał się jedną z osób trendujących na Twitterze - wszystko dlatego, że zaczęto go oskarżać o rasizm. Szczególnie fragment w którym opowiada, że zadał pytanie "jakiego koloru skóry był gwałciciel?", a następnie przyznanie się do chęci zamordowania kogokolwiek, który miał taki sam kolor skóry jak napastnik spotkały się z negatywnym odbiorem:

Kamil Kacperski
Tagi: News Liam Neeson