Liczne nawiązania do "Lśnienia" w pierwszym zwiastunie horroru "Doktor Sen"

14.06.2019 10:13
Liczne nawiązania do "Lśnienia" w pierwszym zwiastunie horroru "Doktor Sen" Fot. kadr z filmu Doktor Sen

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun horroru "Doktor Sen", który jest bezpośrednią kontynuacją "Lśnienia". Produkcja jest nie tylko adaptacją książki Stephena Kinga pod tym samym tytułem, ale również sequelem słynnego filmu Stanleya Kubricka.

Kiedy w 2013 roku Stephen King wydał długo wyczekiwany sequel "Lśnienia", fani zaczęli się zastanawiać, czy kiedykolwiek powstanie jej filmowa wersja. Nie trzeba było długo czekać, by pojawiły się pierwsze informacje na temat kinowej wersji książki "Doktor Sen". Kilkanaście miesięcy później w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun nadchodzącego horroru. Zapowiedź sugeruje, że zadowoleni będą nie tylko wierni czytelnicy Kinga, ale również miłośnicy słynnego filmu Stanleya Kubricka.

"Doktor Sen" - pierwszy zwiastun kontynuacji "Lśnienia"

Film "Doktor Sen" opowiada historię dorosłego Danny'ego Torrance'a - syna głównego bohatera "Lśnienia". Mężczyzna obdarzony paranormalnymi mocami dowiaduje się, że istnieje tajemnicza organizacja, ścigająca ludzi posiadających niezwykłe umiejętności. Spotyka dziewczynkę imieniem Abra, uciekającą przed Prawdziwym Węzłem i szukającą pomocy u Danny'ego.

W głównego bohatera wcielił się Ewan McGregor. W roli Abry zobaczymy Kyliegh Curran. Zwiastun zapowiada, że w filmie zobaczymy wiele odniesień do słynnego horroru Stanleya Kubricka. Widzimy nie tylko odtworzone sceny ze "Lśnienia" - krew zalewającą korytarz hotelu Panorama i małego Danny'ego jeżdżącego rowerkiem po opustoszałym przybytku, ale również powrót protagonisty do miejsca, w którym jego ojciec popadł w szaleństwo. W jednym z ostatnich fragmentów Danny podchodzi do drzwi, przez które Jack Torrance przebił się za pomocą siekiery. Reżyser filmu Mike Flanagan potwierdził w rozmowie z serwisem Collider, że "Doktor Sen" rozgrywa się w tym samym uniwersum co "Lśnienie".

Przeczytaj także

"Doktor Sen" - kiedy premiera?

W pozostałych rolach wystąpili Rebecca Ferguson, Bruce Greenwood, Carel Struycken, Zahn McClarnon, Emily Alyn Lind i Jocelin Donahue. Film trafi do kin już 29 listopada 2019 roku. Będzie to druga produkcja Warner Bros. oparta na powieściach Kinga, która zadebiutuje w tym roku, bo we wrześniu zobaczymy drugą część adaptacji "To".

Zobacz też: Stephen King sprzedał studentom prawo do ekranizacji za 1 dolara

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.