„Liga Sprawiedliwości” z datą wejścia na plan

Robert Skowronski
23.02.2016 12:36
„Liga Sprawiedliwości” z datą wejścia na plan Fot. materiały prasowe

Uniwersum DC Comics nabiera rozpędu w wyścigu ze studiem Marvela. Poznaliśmy datę wejścia Zacka Snydera na plan filmu „Liga Sprawiedliwości”.

Batman i Superman jeszcze nie stanęli do pojedynku ze sobą, a już możemy cieszyć się doniesieniami dotyczącymi kolejnego dzieła, w którym pojawią się superbohaterowie. Prace przy pierwszej odsłonie „Ligi Sprawiedliwości” już trwają, ale ekipa Zacka Snydera wejdzie na plan 11 kwietnia 2016 roku. Zdjęcia będą realizowane w Londynie w Leavesden Studios i na Islandii. 

Przekonanie o tym, że reżyser nie próżnuje wynika z faktu opublikowania przez niego zdjęcia, na którym widzimy kostiumy bohaterów mających pokazać się na ekranie. Twórca pozuje z Jasonem Momoą (Aquaman), a w tle możemy zobaczyć uniformy Batmana, Flasha, Nightwinga czy właśnie Aquamana:

Wcześniejsze plotki mówiły o tym, że pozycja Snydera w Warner Bros. jest niepewna. Mówiono o tym, że film „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” został źle przyjęty na pokazach próbnych, a wizja reżysera mocno odbiegała od tego czego życzyła sobie wytwórnia. Miało to doprowadzić do przesunięcia daty premiery pierwszej części „Ligi Sprawiedliwości”. Lukę miał wypełnić solowy film o Batmanie autorstwa Bena Afflecka. Jak widać doniesienia te możemy jednak włożyć między bajki.

Sprawę dotyczącą odsunięcia Snydera od projektu skomentował sam zainteresowany, który rozumie wcześniejsze obawy Warner Bros.:

Chodziło o kwestię czasu, nie winię studia za takie myślenie. Film będzie wyzwaniem. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się prostą sprawą. Ma się wszystkich superbohaterów, ale trzeba dla nich stworzyć świat, w którym mogą żyć.

„Liga Sprawiedliwości” ma mieć premierę w listopadzie 2017 roku, dwa lata później, według wstępnych planów, mielibyśmy doczekać się kontynuacji. Scenariusz pierwszej części został napisany przez Chrisa Terrio. W dziele zobaczymy szereg komiksowych herosów - Aquamana (Jason Momoa), Flasha (Ezra Miller), Cyborga (Ray Fisher), Batmana (Ben Affleck), Supermana (Henry Cavill) i Wonder Woman (Gal Gadot).

Czekacie na kolejne filmy w świecie DC Comics?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.