"Lighthouse": Robert Pattinson szczerze o scenie "dzikiej masturbacji"

23.10.2019 12:45
"Lighthouse": Robert Pattinson szczerze o scenie "dzikiej masturbacji" Fot. kadr z filmu Lighthouse

Kanadyjski horror "Lighthouse" z Robertem Pattinsonem i Willemem Dafoe w rolach głównych wzbudza spore zainteresowanie. Gwiazdor "Zmierzchu" opowiedział o pracy na planie filmu.

Zanim Robert Pattinson przywdzieje rynsztunek Batmana, zobaczymy go u boku Willema Dafoe w horrorze pod tytułem "Lighthouse". Okazuje się, że w produkcji zobaczymy scenę masturbacji. Aktor postanowił opowiedzieć o jej powstawaniu.

"Lighthouse" - Robert Pattinson o scenie masturbacji

W nadchodzącym filmie zobaczymy dwóch latarników, którzy zajmują się tytułowym budynkiem, stojącym u wybrzeży stanu Maine. Akcja filmu rozgrywa się pod koniec XIX wieku, więc całość spowija atmosfera tego okresu. Okazuje się, że fani "Zmierzchu", którzy wybiorą się na "Lighthouse" mogą być nieco zaszokowani jedną sceną. Widzimy w niej, jak bohater grany przez Pattinsona onanizuje się. Aktor postanowił zdradzić kulisy powstawania tego momentu w rozmowie z New York Times.

Przeczytaj także

Cóż, moje pierwsze ujęcie na planie to była scena dzikiej masturbacji. Zawsze miło jest zrobić coś wielkiego w scenie otwierającej, więc zrobiłem coś wielkiego przy pierwszym ujęciu. To było o 180 stopni inne od tego, co robiliśmy podczas prób i widziałem , że Robert [Eggers - reżyser filmu] był trochę zaszokowany. Ale ja kontynuowałem: "Ok, spokojnie, nie powiedzieli mi, żebym przestał, więc dalej idę w tym kierunku". Tylko kiedy skończyłem, zorientowałem się, że wybrukowałem drogę tej postaci.

Jak widać, "dzika masturbacja" była pomysłem Pattinsona. Reżyser filmu Robert Eggers również został zapytany ot en fragment "Lighthouse". Opowiedział o scenie onanizacji z własnej perspektywy.

Przeczytaj także

Pewnego dnia kręciliśmy scenę, w której Rob masturbuje się w szałasie. To była pierwsza rzecz, którą nakręciliśmy. I Rob naprawdę, naprawdę się w to wkręcił. I wiecie co? To było inspirujące.

Temat masturbacji był bardzo chętnie poruszany przez innych dziennikarzy, między innymi pracującymi dla Variety. Pattinson w rozmowie z magazynem rozwinął temat.

Ciągle się masturbuję. W ostatnich trzech, czy czterech filmach miałem scenę masturbacji. Robiłem to w "High Life". Zrobiłem to w "Damsel" i w "The Devil All the Time". Zorientowałem się dopiero kiedy zrobiłem to za czwartym razem. Ale kiedy zobaczyłem gliniany posążek syreny... Jeśli kręcą cię takie rzeczy, jesteś w naprawdę dziwnym momencie swojego życia.

Film twórcy słynnego horroru "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii" opowiada o dwóch bohaterów, którzy skazani na samotność powoli zaczynają tracić zmysły, a ich najgorsze koszmary stają się rzeczywistością.

Przeczytaj także

"Lighthouse" - kiedy premiera?

Światowa premiera odbyła się 19 maja 2019 roku. Była to jednak premiera festiwalowa. Na razie nie wiadomo kiedy "Lighthouse" trafi do zwyczajnej dystrybucji. Horror zdobył już Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) i miał szansę na zdobycie statuetki podczas MFF 2019 w Toronto. "Lighthouse" jest też nominowany do nagród Camerimage.

Przeczytaj także

Zobacz też: Robert Pattinson nareszcie wypowiedział się o roli Batmana

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.