Romeo i Julia w świecie pizzy?! Film „Little Italy” przenosi dzieło Shakespeare’a w niezbadane rejony [ZWIASTUN]
Natalia Hluzow
18.07.2018 16:33
Romeo i Julia w świecie pizzy?! Film „Little Italy” przenosi dzieło Shakespeare’a w niezbadane rejony [ZWIASTUN] Fot. kadr z wideo

Gwiazda „American Horror Story”, Anakin Skywalker, Doktor Quinn i inicjatorka #metoo we współczesnej wersji „Romea i Julii” osadzonej w świecie pizzy?! Takie rzeczy tylko w Hollywood.

Widzieliśmy już roztańczone nowojorskie gangi z lat 50. w „West Side Story”, współczesną wersję Romea i Julii w wykonaniu Leonarda DiCaprio i Claire Danes, a nawet tragedię Shakespeare’a w animowanym świecie krasnali ogrodowych, jednak opowieść o kochankach z dwóch zwaśnionych pizzerii to absolutne novum, jeśli chodzi o reinterpretacje jednej z najsłynniejszych historii miłosnych wszech czasów.

pizza 2 Fot. foto: kadr z wideo

„Little Italy” – Romeo i Julia w świecie pizzy

Motyw miłości niemożliwej, w której spełnieniu przeszkadzają dwa zwaśnione rody, należy do najczęściej eksploatowanych tematów w tekstach kultury. Tragedia Romea i Julii od niemal pięciu wieków stanowi inspirację dla artystów, którzy (z różnym skutkiem) usiłują opowiedzieć historię nieszczęśliwych kochanków po swojemu.

Twórcy filmu „Little Italy” postanowili złagodzić tragiczne skutki romansu Romea i Julii i o przedstawicielach dwóch skłóconych rodzin opowiedzieć w formie lekkiej komedii romantycznej osadzonej w tak zwanej Małej Italii w Nowym Jorku.

„Little Italy” – oficjalny zwiastun

W zwiastunie „Little Italy” widzimy, że twórcy filmu nie zamierzają się kryć ze źródłem swojej inspiracji. Możemy więc dostrzec, na czym polega rywalizacja rodów prowadzących dwie konkurencyjne pizzerie, a także rodzące się uczucie między Leo, który przychodzi pod balkon ukochanej z pizzą, i Nikki, która wie, że ojciec zabiłby ją, widząc, że robi i je pizzę z wrogiem.

W obawie, że widzowie i tak nie zrozumieją aluzji, w trailerze umieszczono dodatkowo plansze informujące o skłóconych rodzinach i zakazanej miłości oraz dialog między bohaterami, który wyjaśnia wprost, że „Little Italy” to współczesna opowieść o Romeo i Julii. Zobaczcie sami:

W romantycznych kochanków wcielają się Emma Roberts („American Horror Story”) oraz Hayden Christensen znany przede wszystkim z roli Anakina Skywalkera z prequelowej trylogii „Star Wars”. W filmie występuje również Jane Seymour, czyli serialowa Doktor Quinn, natomiast przedstawicieli zwaśnionych rodów grają Alyssa Milano, Andrea Martin, Danny Aiello i Gary Basaraba.

Reżyserem nowej komedii romantycznej jest Donald Petrie, który stworzył m.in. „Miss Agent” i „Jak stracić chłopaka w 10 dni”. Światowa premiera filmu została zapowiedziana na 24 sierpnia 2018. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to wiekopomne dzieło trafi do polskich kin.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.