Łódź z pierwszych "Szczęk" zostanie odtworzona i użyta w celu... ochrony rekinów

21.07.2020 18:42
Łódź z pierwszych "Szczęk" zostanie odtworzona i użyta w celu... ochrony rekinów Fot. Universal Pictures

Kuter Orca to wręcz ikona "Szczęk" Stevena Spielberga. Teraz obiekt otrzyma drugie życie. I to w szczytnym celu!

Pod koniec oryginalnych "Szczęk" kuter Quinta, Orca, poszedł na dno, gdy Brody i Hooper odbijali do brzegu. By upamiętnić kultowy już thriller, a przede wszystkim rozpowszechnić ideę ochrony rekinów, powstała specjalna kampania crowdfundingowa. Jeśli uda się zebrać fundusze, statek rybacki zostanie odrestaurowany tak, by do złudzenia przypominał filmową Orcę.

"Szczęki" - łódź Orca zostanie odtworzona i użyta w celu ochrony rekinów

Zespół pracujący niegdyś przy realizacji "Szczęk" odpowie za odtworzenie Orci. Po ukończeniu renowacji statek ma oferować bezpłatne (lub tanie) wycieczki dla grup, głównie szkolnych i obozowych, a także służyć grupie konserwatorskiej Beneath the Waves. Niezbędna kwota, którą ekipa musi zgromadzić to 150 tysięcy dolarów.

Orca, legendarna łódź Quinta z filmu "Szczęki", zostanie odtworzona przez ludzi, którzy zaprojektowali ją i zbudowali na potrzeby filmu w 1975 roku. Zamiast jednak polować na rekina, tak jak miało to miejsce w filmie, częścią nowej misji Orci będzie badanie życia morskiego i pomaganie ludziom w lepszym zrozumieniu odmian gatunków rekinów w okolicy Martha's Vineyard, w tym żarłaczy białych. 

Po zakończeniu prac, Orca III zostanie zwodowana podczas publicznej ceremonii chrztu w wodach Martha's Vineyard.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.