01.04.2020 10:48

Łódzka Filmówka stworzy film o Polakach w czasie kwarantanny. Twórcy poszukują bohaterów

Studenci Szkoły Filmowej w Łodzi pracują nad zrealizowaniem filmu opowiadającego o Polakach, w dobie koronawirusowej kwarantanny.

Pandemia filmowa
foto: mateiały prasowe/Szkoła Filmowa w Łodzi

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tysięcy osób na całym świecie siedzi zamknięta w domach z powodu dobrowolnej lub narzuconej kwarantanny. To jeden z najskuteczniejszych środków przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się COVID-19. Jak wirus zmienił nasze życia? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć studenci łódzkiej Filmówki.

#Pandemiafilmowa - powstaje dokument o Polakach w dobie koronawirusa

Koronawirus sprawił, że rzeczywistość, w której żyjemy, diametralnie się zmieniła. Tak prozaiczne czynności, jak wyjście do pracy, spacer, wakacje, kolacja w restauracji, spotkanie z przyjaciółmi i rodziną czy nawet pójście do sklepu w wielu przypadkach zostały całkowicie wyeliminowane z naszego funkcjonowania.

premier Mateusz Morawiecki
premier Mateusz Morawiecki
Przeczytaj także Rząd zaostrzył narodową kwarantannę. Dalsze ograniczenia w wychodzeniu z domu i robieniu zakupów

Ludzie bardzo różnie zareagowali na wprowadzenie stanu epidemiologicznego. Niektórzy cieszą się, że nie muszą nigdzie wychodzić, inni nie mogą doczekać się opuszczenia czterech ścian. Kwarantannową rzeczywistość, można również nieco oszukać. Dzięki niej wiele osób odkrywa zupełnie nowe pasje albo nadrobia zaległości w lekturach lub filmach. Te wszystkie aspekty świata w obliczu koronowianina zaprezentują w powstającym dokumencie studenci Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi.

"

Skupiamy się na zwyczajnej prozie życia, ukazując wyjątkowość tego trudnego dla wszystkich czasu. Film może portretować jedną prostą sytuację, mieć formę wpisu do pamiętnika, czy też reportażu ukazującego najbliższe otoczenie. "

Foto: materiały prasowe GrandMuse Pictures LTD
Foto: materiały prasowe GrandMuse Pictures LTD
Przeczytaj także Zobaczcie zwiastun thrillera o koronawirusie. O czym opowie "Corona"?

Z powodu ograniczonych możliwości realizacyjnych, twórcy filmu dokumentalnego zgłosili się z apelem do potencjalnych bohaterów.

"

Spędzasz czas z rodziną? Siedzisz godzinami na balkonie? Może coś ciekawego zaobserwowałeś? Zacząłeś robić rzeczy, o których zawsze marzyłeś? A może wkurza Cię wiercenie sąsiada? Podziel się tym ze światem!
Nagrywaj to co myślisz i to co widzisz! Wysyłaj do nas!
ZRÓBMY RAZEM FILM! "

Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy koronawiruspolacy@gmail.com lub odzywać się do twórców filmu za pośrednictwem Facebooka - TUTAJ.

Czy boisz się koronawirusa?

Patronat nad projektem objęła Szkoła Filmowa w Łodzi. Opiekunami artystycznymi są profesorowie Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi - Jacek Bławut i Mirosław Dembiński.

PISF dofinansował 9 filmów fabularnych
PISF dofinansował 9 filmów fabularnych
Przeczytaj także PISF dofinansował 9 filmów fabularnych

Jak widać, czas koronawirusa to nie tylko kolejne newsy o ofiarach COVID-19 i zwiększające się statystyki zachorowań. Światową tragedię można przekuć w coś wartościowego w postaci filmu dokumentalnego, który będzie interesującym zapisem sytuacji, która zapewne przejdzie do historii. 

Paryż
Paryż
Przeczytaj także Paryskie ulice znowu trafiły pod okupację hitlerowców. Wszystko przez koronawirusa

Zobacz też: Przeraźliwa zaraza morduje ludzi w zwiastunie horroru "Hall". Czy twórcy filmu przewidzieli pandemię koronawirusa?

Tagi: Film Dokument polskie filmy koronawirus