28.02.2017 13:41

Logan jako stary dziad

W życiu każdego mutanta przychodzi taki moment, kiedy trzeba się pogodzić ze starością.

Logan jako stary dziad
foto: kadr z wideo

Nic na to nie poradzą nadprzyrodzone zdolności i bycie członkiem X-Menów. W końcu trzeba zrobić miejsce dla młodych wybryków natury i to im oddać misję ratowania świata oraz potyczki z innymi mutantami. Bliski takiemu losowi jest Wolverine w „Loganie”, a w poniższym wideo wręcz stał się ofiarą nieubłaganego cyklu natury.

Odziany w niebieskie spodnie od piżamy i żółty szlafrok trafił do domu starców. Włosy na głowie się przerzedziły, a czarna niegdyś czupryna zupełnie posiwiała. Zostaje mu przynajmniej pudding, za który jest w stanie zabić swoimi szponami. Regeneracyjne moce to pieśń przeszłości, do której zresztą chętnie powraca w przydługich i przynudzających opowieściach. Cóż, niektóre sagi ze świata X-Men faktycznie zasługują na kompleksowe wyłożenie, ale kto by tego słuchał?

Wolverine w końcu wie jak się musiał czuć poruszający się na wózku Charles Xavier. Teraz i niedomagający Rosomak jest zmuszony zasiąść na dwóch kółkach, aby móc przemieścić się z jednego końca korytarza na drugi. Moc w nogach już nie ta, a młodzi sanitariusze są w stanie go dogonić uprawiając niespieszny spacerek.

Zobaczcie co by było, gdyby fabuła komiksu „Old Man Logan” poszła o jeden krok dalej i Rosomak faktycznie stałby się staruszkiem:

Postać Wolverine'a naprawdę ma swoje lata. Rosomak został stworzony na papierze przez scenarzystę Lena Weina, dyrektora artystycznego Marvela Johna Romita Sr. i rysownika Herba Trimpe'a. Wolverine zadebiutował w komiksie „Incredible Hulk” numer 181 z października 1974 roku. Chris Claremont uczynił go członkiem X-Menów, a Frank Miller nadał mu znany nam wizerunek, o którym po raz pierwszy można się było przekonać poprzez limitowaną serię „Wolverine” składającą się z 4 numerów. Pojawiła się ona w grudniu 1982 roku.

Ostatnim filmem, w którym go zobaczymy, przynajmniej w którym byłby obdarzony twarzą Hugh Jackmana, będzie wspomniany „Logan”. Obraz w reżyserii Jamesa Mangolda trafi do kin 3 marca 2017 roku.

Robert Skowronski
Tagi: Wolverine