18.11.2019 08:59

"Loki" - do obsady serialu dołączyła Sophia Di Martino. Czy brat Thora zmieni płeć?

Do obsady serialu Loki dołączyła Sophia Di Martino. Według domysłów fanów tytułowy bohater zmieni płeć. Aktorka ma się wcielić w jego żeńską wersję.

Sophia Di Martino
foto: kadr z serialu Flowers

Na powrót Lokiego do MCU będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Oczekiwania umilają jednak kolejne informacje dotyczące powstającego serialu Disney+. Najnowsza z nich mówi o Sophii Di Martino, która dołączyła do obsady produkcji. Czy wcieli się w Lokiego?

"Loki" - Sophia Di Martino jako żeńska wersja bohatera?

Jak podaje Deadline, Di Martino zagra obok Toma Hiddlesotna w nadchodzącym tytule, opowiadającym o Lokim podróżującym w czasie i przestrzeni za pomocą Tesseractu. Na razie nie podano, w kogo wcieli się brytyjska aktorka. Fani mają już jednak swoje typy. Jednym z nich jest czarodziejka Amora znana lepiej fanom komiksów Marvela jako Enchantress.

Totally Awesome Hulk vol. 1 #5

Złowroga mieszkanka Asgardu niejednokrotnie pomagała Lokiemu w jego intrygach i uprzykrzała życie Thorowi. Jednak Taika Waititi w filmie "Thor: Ragnarok" powołał do życia bohaterkę, która była syntezą komiksowej Heli, Enchantress i Angeli. Mowa o filmowej Heli granej przez Cate Blanchett. Istnieje więc szansa, że twórcy MCU odpuszczą sobie klasyczną postać i skupią się na o wiele bardziej interesującym zjawisku.

Marvel Studios Faza 4
Marvel Studios Faza 4
Przeczytaj także Natalie Portman jako Thor, Mahershala Ali jako Blade i zapowiedź Fantastycznej Czwórki - Marvel na SDCC 2019

Fani przewidują, że o wiele bardziej prawdopodobne jest, iż twórcy zdecydują się na ukazanie pansueksualnośc boga podstępu. W końcu zarówno w mitologii nordyckiej, jak i w komiksach Loki bez problemu zmieniał swój kształt. Wielokrotnie wcielał się w swoją żeńską wersję i funkcjonował jako kobieta.

Might Avengers #25

Biorąc pod uwagę tematykę serialu "Loki" - podróże w czasie tytułowego bohatera i wpływanie na największe wydarzenia historii świata, nowa forma Lokiego ma bardzo dużo sensu. Oczywiście na razie nie potwierdzono, że kiedykolwiek zobaczymy aktorską wersję kobiecej wersji brata Thora.

Marvel zapowiada, że Loki będzie panseksualny
Marvel zapowiada, że Loki będzie panseksualny
Przeczytaj także Marvel zapowiada, że Loki będzie panseksualny

"Loki" - kiedy premiera?

Na razie nie podano, kto wystąpi w "Lokim" oprócz Di Martino i Hiddlestona. Serial jest obecnie w fazie preprodukcji, więc na dalsze szczegóły musimy jeszcze trochę poczekać. Aktorka dała się poznać między innymi w filmach "The Darkest Universe" i "Yesterday" oraz takich produkcjach telewizyjnych jak "Flowers" czy "Mount Pleasant". Jak sprawdzi się w MCU? Przekonamy się wiosną 2021 roku, kiedy "Loki" zadebiutuje na Disney+.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Thor: 4" - film ma być "większy głośniejszy i bardziej bombastyczny"

Zobacz też: Bucky kontra zombie Kapitan Ameryka w zapowiedzi serialu Marvela "What If?" 

Tagi: News Tom Hiddleston Thor Marvel Loki Marvel Comics Disney Plus