06.09.2016 09:48

„Łotr 1” w stylu „Przyjaciół”

Bohaterowie nadciągającego „Łotra 1” nie są tak dobrze znani, jak chociażby Luke Skywalker czy Han Solo. Poznajcie ich we wcale nie tak oczywistym stylu.

„Łotr 1” w stylu „Przyjaciół”
foto: kadr z wideo

Czołówka „Gwiezdnych wojen” na stałe przeszła do historii kina. Jak można nie zapamiętać motywu stworzonego przez Johna Williamsa, który przygrywa tekstowi przesuwającemu się po ciemnym tle wypełnionym gwiazdami? Oczywiście istnieje dużo więcej otwierających sekwencji, których nieznajomość jest wręcz niemożliwa.

Takim przykładem jest czołówka serialu „Przyjaciele”, sitcomu, który szturmem wziął telewizję lat 90. Utwór zespołu The Rembrandts kojarzyć może się jedynie z humorystycznymi perypetiami Rachel, Moniki, Phoebe, Joeya, Chandlera oraz Rossa. Wypełniony radością i, nomen omen, przyjaźnią początek napawał duszę samymi pozytywnymi emocjami.

 Świat „Gwiezdnych wojen” już raczej nie jest taki kolorowy. Wyniszczająca walka między siłami Imperium a Rebeliantami, to jednak problem na inną skalę niż sercowe zmagania, łapanie ról w podrzędnych produkcjach, czy widmo utracenia bezpowrotnie darmowego kanału porno. Postanowiono jednak wnieść nieco optymizmu do uniwersum, w którym rozgrywać się będzie „Łotr 1”. Połączono w całość wielkie widowisko science-fiction w reżyserii Garetha Edwardsa z estetyką znaną z „Przyjaciół”.

Zobaczcie, jak wyszła ta niecodzienna mieszanka:

„Gwiezdne wojny” mają się doczekać serialu aktorskiego, więc być może twórcy otrzymali właśnie kierunek, w którym mogliby się udać przy realizacji czołówki do tej produkcji. Świat wykreowany przez George'a Lucasa był już łączony z „Parkiem Jurajskim”, twórczością Alfreda Hitchcocka, materiałami z II wojny światowej, a także z muzyką Celine Dion oraz Wham. Zatem wypadkowa „Gwiezdnych wojen” i „Przyjaciół” nie jest znowu aż tak dużym zaskoczeniem.

Jak Wam się podoba taka czołówka do „Łotra 1”?

Robert Skowronski
Tagi: Star Wars