„Łowca androidów 2” z oficjalną datą premiery

Robert Skowronski
19.02.2016 18:04
„Łowca androidów 2” z oficjalną datą premiery Fot. kadr z filmu

Studio Alcon Entertainment ogłosiło datę premiery kontynuacji obrazu, który w 1982 roku wyreżyserował Ridley Scott. Kiedy premiera „Łowcy androidów 2”?

Obraz nieposiadający jeszcze swojego oficjalnego tytułu zadebiutuje na wielkim ekranie 12 stycznia 2018 roku. Czasu jest zatem jeszcze sporo, ale prace na planie zdjęciowym mają się rozpocząć już w lipcu 2016 roku, zaś dystrybucją filmu zajmie się Sony (zagranicą) i Warner Bros. (w Stanach Zjednoczonych).

Tym razem na stołku reżysera nie zasiądzie Ridley Scott a Denis Villeneuve, twórca m.in „Labiryntu” i „Sicario”. Pierwszy z wymienionych twórców będzie jednak zaangażowany w projekt w roli producenta wykonawczego. Scenariusz został napisany przez Hamptona Fanchera i Michaela Greena. Z pomysłem na stworzenie drugiej części, która będzie rozgrywać się kilka dekad po wydarzeniach z pierwszej odsłony, wyszli Scott i Fancher.

Na ekranie znów będziemy mieli okazję zobaczyć Harrisona Forda, który wystąpił w oryginale. Towarzyszyć mu będzie Ryan Gosling. W dziele nie wystąpi jednak reszta pierwotnej obsady, czyli m.in. Rutger Hauer, Sean Young i Daryl Hannah.

Nie wyjawiono o czym będzie opowiadać „Łowca androidów 2”, ani jaką rolę dostał Ryan Gosling. Ridley Scott podczas konferencji w Los Angeles na AFI Fest wyjawił jednak, jak ma wyglądać pierwsza scena obrazu:

Postanowiliśmy rozpocząć film pierwotnym pomysłem na otwarcie oryginału. Zawsze podobała nam się wizja dystopijnego świata. Najpierw zobaczylibyśmy więc coś, co nazywam „fabryczną farmą” - teren uprawny w Wyoming. Nizinnie, zero ogrodzeń i tylko zaorana ziemia. Rośnie tu wielkie, drzewo, które jet podtrzymywane przez druty. Obok niego stoi biała chata z gankiem. Za nią, w odległości dwóch mil, pracuje gigantyczny kombajn, cztery razy większy od budynku. Pojawia się latający samochód wzbijając chmurę pyłu. Zaczyna go gonić szczekający pies. Otwierają się drzwi i z pojazdu wysiada Rick Deckard. Wchodzi do chaty, siada i czeka, aż kierowca kombajnu dotrze do domu. Pojazd zbliża się i wysiada z niego wielki facet.

Posłuchajcie wypowiedzi Ridleya Scotta na temat tego, jak według wstępnych ustaleń ma się rozpocząć „Łowca androidów 2”:

Ridley Scott pracuje także nad filmem „Alien: Covenant”. Obraz będzie pomostem łączącym „Prometeusza” z oryginalnym „Obcym” z 1979 roku. Historia w nowej odsłonie ma skupić się na załodze statku kolonizacyjnego Covenant. Wybiera się ona na planetę położoną na drugim końcu galaktyki, odkrywając jednak po drodze niezbadany raj. Jak to w takich przypadkach bywa, ostatecznie miejsce to okazuje się skrywać wiele niebezpieczeństw, a jego jedynym mieszkańcem jest syntetyczny David grany przez Michaela Fassbendera - jedyny pozostały przy życiu po nieudanej misji Prometeusza.

Czekacie na „Łowcę androidów 2”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.