Luc Besson przyjedzie do Polski

Robert Skowronski
11.07.2017 09:56
Luc Besson przyjedzie do Polski Fot. action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Reżyser zjawi się u nas ze specjalną wizytą, by promować swoje ostatnie dokonanie, czyli „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”. To najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA, a zagości na polskich ekranach od 4 sierpnia 2017.

Luc Besson zawita do Warszawy 22 lipca 2017 roku. Twórca kultowych dzieł „Piąty element”, „Leon zawodowiec”, „Wielki błękit” i „Nikita” w trakcie pobytu nad Wisłą weźmie udział w spotkaniu z mediami, będzie też gościem honorowym uroczystej polskiej prapremiery „Valeriana”.

Najnowsza produkcja Luca Bessona, to najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza Stanami Zjednoczonymi. Budżet dzieła wyniósł 208 milionów dolarów, z czego 70% stanowiły wydatki na efekty specjalne. Tak o swoim dokonaniu mówił reżyser:

Czekałem całe życie, żeby zrobić ten film. To była niezwykła przygoda. Włożyłem w niego całe serce i nie mogę się doczekać, aż go zobaczycie. Idąc do kina, przygotujcie się na fantastyczną zabawę i masę rzeczy do odkrycia. Jestem przekonany, że wyłapanie wszystkich smaczków, które zawarliśmy w filmie, będzie wymagało dwóch, a nawet trzech seansów

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to adaptacja przełomowego komiksu, który przez dekady inspirował kolejne generacje artystów, pisarzy i filmowców. Valerian (Dane DeHaan) i Laureline (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Choć podczas misji cechuje ich skuteczność i profesjonalizm, Valerian ani na chwilę nie ustaje w wysiłkach, by oczarować piękną partnerkę. Problem w tym, że wszelkie próby flirtu nie robią na niej żadnego wrażenia.

Sytuacja staje się poważna, gdy Valerian i Laureline otrzymują nowe zadanie. Na rozkaz komandora Arüna Filitta (Clive Owen) udają się do międzygalaktycznego miasta Alpha. Zapierająca dech w piersiach metropolia jest domem dla tysięcy gatunków ze wszystkich zakątków kosmosu, które od setek lat dzielą się ze sobą wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Po przybyciu na Alphę agenci odkrywają, że na miejscu nie wszystko funkcjonuje tak, jak mogłoby się wydawać. Wkrótce w kulturowym i politycznym centrum galaktyki przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Przedstawiamy Wam zwiastun filmu:

Trzon obsady filmu Luca Bessona stanowią Cara Delevingne, Clive Owen oraz jedno z najgorętszych młodych nazwisk Hollywood – Dane DeHaan. Poza nimi na ekranie znalazły się takie sławy, jak Rihanna, Ethan Hawke, John Goodman, Rutger Hauer oraz legendarny jazzman i kompozytor – Herbie Hancock. Za efekty specjalne odpowiada wytwórnia George’a Lucasa – Industrial Light & Magic, a także utytułowane firmy Weta Digital i Rodeo FX oraz specjalistyczna dywizja Ubisoftu – Hybride.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.