22.10.2018 12:17

Lucasfilm usunął z "Ralpha Demolki 2" żart o Kylo Renie

Włodarzom Lucasfilm nie spodobał się jeden z żartów dotyczących Kylo Rena, który miał się pojawić w nadchodzącej animacji Disneya. Szefostwo było zniesmaczone do tego stopnia, że poprosiło o jego usunięcie.

Kylo Ren
foto: materiały prasowe/kadr z wideo

W "Ralphie Demolce 2" pojawi się sporo nawiązań do znanych popkulturowych postaci - w pierwszym zwiastunie pojawiły się np. księżniczki Disneya. Twórcy zdradzili ostatnio, że chcieli również nawiązać do "Gwiezdnych wojen", a konkretnie do granej przez Adama Drivera postaci Kylo Rena. Antagonista nowej trylogii miał być przedstawiony w filmie jako "rozpieszczony dzieciak", co nie spodobało się szefostwu Lucasfilm. 

Reżyser Rich Moore zdradził w wywiadzie z IGN, że scenarzyści chcieli przedstawić Kylo Rena w przerysowany sposób i nieco zadrwić z tej arcypoważnej postaci. Jednak gdy pojawiły się głosy sprzeciwu ze strony Lucasfilmu, twórcy postanowili zrezygnować z tego pomysłu, ze względu na szacunek, którym darzą osoby odpowiedzialne za serię "Star Wars":

"

Poszliśmy do Lucasfilmu i powiedzieliśmy im, co zamierzamy zrobić. Stwierdzili jednak, że nie chcą, żebyśmy pokazali Kylo jako rozpieszczonego dzieciaka, bo to jest jednak ich złoczyńca. Dlatego postanowiliśmy uszanować ich opinię. "

Żarty z Disneya są zabronione w Hollywood?

Podobna "cenzura" pojawiła się też w "Deadpoolu 2" - Ryan Reynolds w jednym z wywiadów przyznał publicznie, że wraz z innymi twórcami planował umieścić w swoim filmie żarty z Disneya. Jednak w trakcie nagrań do produkcji ogłoszono, że studio 20th Century Fox (wydawcy "Deadpoola 2") zostało kupione przez giganta branży rozrywkowej, co spowodowało, że Reynolds i spółka postanowili usunąć żart z filmu. 

Aktor tłumaczył oczywiście, że decyzja o usunięciu należała tylko i wyłącznie do twórców i jego zdaniem dobrze, że żart w końcu nie trafił do "Deadpoola 2", bo był po prostu słaby. Można się jednak zastanawiać, czy aby na pewno nowe szefostwo nie miało z tym nic wspólnego. Jak było naprawdę? Cóż, tego zapewne nie dowiemy się nigdy. 

Kiedy premiera Ralpha Demolki 2?

"Ralph Demolka w internecie" trafi do polskich kin 23 listopada 2018 roku, dwa dni po międzynarodowej premierze. Deadpoola będziemy mogli natomiast zobaczyć już 21 grudnia 2018 roku w gwiazdkowym filmie "The Deadpool Before Christmas" (tytuł nie jest na razie oficjalnie potwierdzony).

Kamil Kacperski
Tagi: Star Wars Kylo Ren Ralph Demolka w internecie